Intrygujące, hipnotyzujące i uwodzące kolorami fotografie w Galerii Nierzeczywistej
14 października o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ulicy Matejki 10, odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „## BEAUTY”. Fotografie będzie można oglądać do 3 listopada. Później wystawa zostanie przeniesiona do CDKiIT SPICHLERZ w Tyczynie.
Intrygujące, hipnotyzujące i uwodzące kolorami fotografie w Galerii Nierzeczywistej

Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji - fotografii i wizażu. Od strony fotograficznej będziemy mogli podziwiać obrazy, które powstały spod oka fotografa Mariusza Barana, natomiast stroną wizerunkową i przygotowaniem modelek do fotografii, zajęła się wizażystka Marta Kwolek. „## BEAUTY” w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu, może być odmianą Sztuki. 

W stylizacjach i fotografiach widać ogromną dbałość o szczegóły, dzięki czemu obok tych prac trudno przejść obojętnie. Na obrazach będzie można podziwiać „Matrony, Caryce, Księżniczki”, które intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami widza.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy także fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second - hand i otrzymały nowe życie.

Mariusz Baran - nauczyciel z zawodu, fotograf z wyboru. Fotografię odkrył przypadkiem, nie przypuszczając, że zawładnie sporą częścią jego życia. Eksperymentował z wieloma rodzajami fotografii, by wreszcie odkryć, że w studio odnajduje spełnienie swojej pasji. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą w głąb samego siebie. Swoimi pracami pragnie pokazać, że świat fotomodelingu to nie tylko komercja i reklama, ale również Sztuka. Fotografuje oszczędnie, pamiętając, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek.

Od 2008r. związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych. Jego ostatni sukces, tytuł laureata XV edycji międzynarodowego konkursu "Portret 2016" w Kole, związany jest ze zdjęciem "#blueberry" z prezentowanej wystawy. W swojej artystycznej drodze kieruje się zasadą, że "zdjęcia należy czytać, a nie oglądać".

www. mbfotogratia.pl

www.facebook.com/mariuszbaranphotography

Reklama

Marta Kwolek - jeszcze kilka lat temu urzędnik państwowy - dziś wizażystka z zawodu i pasji. Powiedzieć można: typowa historia kobiety, która w pewnym momencie życia postawiła wszystko na jedną kartę i zaczęta realizować swoje marzenia. Ponieważ kocha to co robi i wkłada w to całe serce, w ciągu kilku lat osiągnęła poziom, na który inni pracują zdecydowanie dłużej. Przez dwa lata intensywnie szkoliła się u najlepszych i w lutym 2015r. podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, a potwierdzeniem jest zdany egzamin państwowy.

Zaczyna publikować swoje prace w magazynach branżowych i ślubnych m.in. w „Magazyn Moda Ślub", „e-makeupownia" oraz „Lash me", gdzie trzykrotnie jej prace trafiają na okładkę. Współpracuje przy sesjach zdjęciowych na terenie Rzeszowa i Warszawy oraz prowadzi tam kursy, szkolenia i warsztaty. Kocha książki i podróże. Od niedawna swoje pasje może łączyć, współpracując przy sesjach zdjęciowych poza granicami kraju. W maju 2016r„ zrealizowała kolejne marzenie, otwierając Studio Makijażu w Tyczynie. Specjalizuje się w makijażach ślubnych, wykonuje również, makijaże okolicznościowe i artystyczne. Kolory i obrazy, które tworzy jej wyobraźnia, znajdują odzwierciedlenie w stylizacjach.

www.martakwolek.pl

www.facebook.com/MartaKwolekMakeupart

RESinet.pl jest jednym z patronów medialnych wystawy

Reklama

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: fotografia , Galeria Nierzeczywista RSF , ##Beauty , Mariusz Baran , wernisaż wystawy

Reklama
Reklama