Wykład otwarty na Uniwersytecie Rzeszowskim

spotkanie
Kiedy: Czwartek, 30.03.2017
Gdzie: Uniwersytet Rzeszowski
Start: 16:00

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza mieszkańców Rzeszowa na wykład otwarty, który odbędzie się 30 marca (czwartek) w budynku A 0 UR przy ul. Pigonia 1 o godz. 16 pt. „Kapitał kariery absolwentów szkół wyższych w obliczu wyzwań współczesnego rynku pracy”, który przeprowadzi dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz, prof. UR na Wydziale Ekonomii.

Wstęp wolny.

Anna Barwińska-Małajowicz - Dr hab., prof. nadzw., nauki ekonomiczne. Mgr ekonomii (SGPiS, 1989) i filologii germańskiej (WSP w Rzeszowie, 1999), dr nauk ekon. (AE w Krakowie, 2004), dr hab. w dyscyplinie ekonomia (Uniwersytet Szczeciński, 2015). Posiada uprawnienia tłumacza przysięgłego. Od 2004 pracuje na UR, początkowo jako adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, obecnie jako prof. nadzw. w Katedrze Makroekonomii i Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Ekonomii. Zainteresowania badawcze obejmują: międzynarodowe przepływy siły roboczej, rynek pracy absolwentów szkół wyższych w Polsce i Niemczech. Współpracuje z otoczeniem gospodarczym i instytucjonalnym jako ekspert rynku pracy. Koordynowała projekt: Kompetencje studentów UR kluczem do sukcesu na rynku pracy (2009-2012), kierowała projektami badawczymi związanymi z rynkiem pracy i emigracją zarobkową. Wielokrotnie była członkiem komitetów organizacyjnych i rad programowych konferencji naukowych. Redaktor tematyczny Zeszytów Naukowych: „Nierówności społeczne a wzrost gospodarczy” (Lista B MNiSW, 10 pkt). Stypendystka Uniwersytetu Bielefeld oraz Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst w Instytucie Prawa i Stosunków Pracy Unii Europejskiej,  Uniwersytetu w Trewirze, Uniwersytetu im. Humboldta w Berlinie. Jest autorką ok. 180 publikacji: monografii nauk., rozdz. w monografiach, art. nauk., analiz, raportów, komentarzy eksperckich. Promotorka i recenzentka ponad 350 prac dyplomowych.

Zaplanowany na 26 stycznia 2017 r. wykład otwarty prof. Anny Barwińskiej – Małajowicz został przeniesiony na 30 marca 2017 r. Wykład prof. Mariana Cholewy z 30 marca 2017 odbędzie się 26 stycznia 2017 r. (w miejsce wykładu prof. Barwińskiej - Małajowicz).

 

Tagi: Uniwersytet Rzeszowski, wykład otwarty

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze