VNM (soundsystem) Gieras

koncert
Kiedy: Piątek, 20.10.2017
Gdzie: Life House
Start: 19:00

Z przyczyn natury obiektywnej koncert przeniesiony na 20 października! BIlety zachowują ważność!

Support: Jesioł, Okaz NNP, Ijon SBO x Finez

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju.

Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce.

VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie.

Jako pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007). Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape”.

W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów.

2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową Prosto Label. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się 17.01.2011 r. Od tego momentu z każdym kolejnym rokiem VNM ugruntowywał swoją pozycję w ścisłej czołówce mainstreamu – zarówno debiut jak i 3 kolejne płyty rapera w oficjalnym obiegu (debiutujące na OLISie kolejno na 5, 7, 3 i 2 miejscu) sprawiły, że do dziś zagrał z nimi około 250 koncertów nie tylko w całej Polsce, ale również w Anglii, Szkocji, Holandii, Bułgarii, Czechach, we Włoszech, a nawet w Islandii.

VNM współpracował z większością raperów na polskiej scenie oraz z całą czołówką polskich producentów.

Pod koniec 2015 roku wraz z dwoma przyjaciółmi z Elbląga założył label De Nekst Best oraz był producentem wykonawczym De Nekst Best Mixtape – pierwszego, świetnie przyjętego wydawnictwa labelu, który połączył 3 pokolenia polskiego rapu w najlepszym wydaniu. HALFLAJF to pierwsza płyta VNMa wydana w jego własnej wytwórni.

Gieras - raper, którego dyskografia w podziemiu wygląda imponująco, gdyż wydał włsnym supmtem już 6 projektów. 
Są to: 
2009 – To nie historia o dziwkach drogich furach
2011 – Spis treści
2012 – Carpe Diem Mixtape
2014 – Etna Fonii i Emocji
2015 – Unexpected Mixtape
2017 - Mainground Allschool

Płyta Mainground Allschool, to album, z którym aktualnie koncertuje raper. Przez kilka lat grał w kiklunastu mistach w Polsce oraz współpracował z wieloma producentami i raperami, takimi jak: Poszwixxx, High Tower, B.Melo, Tasty Beatz, Lanek, Skrywa, Grejtu, Bl Beatz, Javeure, Essex, Jacon, Adam L, VNM, Dolar, Z Tomaszowa Misiek, Ozzy....

Płyta MA, to krążek, nad którym Gieras pracował blisko 2 lata. Sam wyżej wynieniony jest też producentem wykonawczym całego albumu. Jest to materiał bardzo jakościwowy i wszechstronny. Nie zabrakło na nim braggi, osobistych utworów, solindych punchy, hashtagów, homonimów i niebanalnego flow. Przez wiele lat szlifowania warsztatu, ma co raz większą motywację i już zabrał się za pisanie kolejnej płyty....

Tagi: imprezy Rzeszów, koncerty Rzeszów

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 25.05.2018
Jutro, 26.05.2018
miasteczko akademickie UR, ul. Cicha
festiwal

Hilton Garden Inn, godz. 09:00
spotkanie

Vinyl, godz. 19:00
koncert

Plac AK, ul. Szopena, AL. Lubomirskich, parking RARR, godz. 11:00
impreza

Pojutrze, 27.05.2018