Przegląd artystyczny "Podkarpackie wędrówki"

Impreza
Kiedy: 14.09.2018 - 15.09.2018
Gdzie: CH Plaza
Start: 12:00

Ponad 400 dzieci z rzeszowskich przedszkoli wystąpi na scenie podczas zbliżającego się przeglądu artystycznego ,,Podkarpackie wędrówki”. Impreza będzie jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Oprócz występów na dzieci czekać będzie wiele atrakcji m.in. wielkoformatowa gra planszowa, konkursy oraz animacje z Mini Brain Academy. Przegląd artystyczny ,,Podkarpackie wędrówki” potrwa dwa dni. Rozpocznie się w piątek 14 września i zakończy w sobotę 15 września 2018 r.

Przegląd Artystyczny ,,Podkarpackie wędrówki” w CH Plaza Rzeszów odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Jest to jedna z imprez organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W dwudniowym Przeglądzie uczestniczyć będzie ponad 400 przedszkolaków z rzeszowskich przedszkoli publicznych. Przez dwa dni dzieci recytować będzie wiersze o bogactwie województwa Podkarpackiego, na podstawie książeczek ,,Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”. Książeczkę wydało Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin.

Podczas imprezy ,,Podkarpackie wędrówki” oprócz występów przedszkolaków na wszystkie dzieci czekać bezie wiele dodatkowych, bezpłatnych atrakcji m.in.: rozgrywki na wielkoformatowej grze planszowej z nagrodami dla zwycięzców i spotkanie z twórcą gier i książeczek ,,Podkarpackie wędrówki”. Odbędzie się również konkurs, w którym będzie można zdobyć Podkarpacki Paszport Rodzinny, czyli przepustkę do wspólnej zabawy, zwiedzania oraz zbierania pieczątek w 30 miejscach związanych z podkarpackim dziedzictwem. Dodatkowo na dzieci czekać będą fantastyczne animacje dla dzieci z Mini Brain Academy oraz konkursy z nagrodami, malowanie buziek, kręcenie zwierzątek z baloników i moc innych atrakcji.

 

Przegląd Artystyczny ,,Podkarpackie wędrówki” to inicjatywa Podkarpackiego Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Impreza jest kontynuacją i rozwinięciem projektu stworzenia przeznaczonego dla najmłodszych, czyli ilustrowanego mini przewodnika po Rzeszowie i Podkarpaciu. Impreza ma na celu zachęcanie dzieci do nauki, zwiększanie ich kompetencji i wiedzy, a także oswajanie ich z występami publicznymi. Ma też zachęcać całe rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu, poznawania Rzeszowa i korzystania z jego atrakcji.

Impreza jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli największego w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Przegląd Artystyczny ,,Podkarpackie wędrówki” odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę 14 i 15 września 2018 r. w CH Plaza Rzeszów. Występy przedszkolaków będzie można oglądać w godzinach od 12:00 do 16:00.

 

Tagi: Przegląd Artystyczny, Podkarpackie wędrówki

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 25.04.2019
Jutro, 26.04.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Teatr Maska, godz. 11:30, 9:00
Spektakl
Grand Club , godz. 22:00
Impreza
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Koncert
Koncert
Impreza
Koncert
Pojutrze, 27.04.2019
Reklama