"Zaczarowane" zdjęcia w RIK’u. Finisaż wystawy 28 grudnia

To już ostatnia szansa w tym roku, aby obejrzeć wystawę "Adventures in Wonderland", pełną niesamowicie barwnych i przesyconych literacką magią fotografii
"Zaczarowane" zdjęcia w RIK’u. Finisaż wystawy 28 grudnia

Już w sobotę 28 grudnia w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się podsumowanie i finisaż wystawy fotografii „Adventures in Wonderland” autorstwa Urszuli Kaczor. Wystawa skupia kilkanaście przepięknych, niezwykle barwnych fotografii inspirowanych prozą Lewisa Carrolla. Podczas finisażu będzie można obejrzeć także videoprezentację, która stanowi świetne dopełnienie wydarzenia.

Na uwagę zasługuje fakt, iż jedna z fotografii będąca częścią całego cyklu „Adventures in Wonderland” została wyróżniona w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP. Docenione zdjęcie było jednym z 426 nadesłanych prac, z aż 12 różnych państw.

Mowa jest o fotografii zatytułowanej „Turqouis Abstraction”, która jest elementem wystawy „Adeventures in Wonderland”. Wystawy dojrzałej, a przy tym bajecznie fantazyjnej. Całość prac trwała przez dwa lata. Za zdjęcia odpowiadał partner autorki – Waldemar van Deurse. Idealnym dopełnieniem rzeczonej fotografii jest cytat pochodzący z „Alicji w Krainie Czarów”, który zdaje się opisywać nie tylko obraz zamknięty w zdjęciu, ale także samą autorkę:

>>Bądź taka, na jaką wyglądasz<<, czyli prościej rzecz ujmując: >>Nigdy nie wyobrażaj sobie, że jesteś inna, niż mogliby sobie pomyśleć, że to jaka byłaś, lub też jaka mogłaś była być, nie jest niczym innym niż to, czym mogło się było innym wydawać, że jest czymś innym<<.

Projekt to przede wszystkim spełnienie największego marzenia autorki. Stworzenie serii fotografii, która będzie na pewnym meta-poziomie przemawiać do innych. Niesie ze sobą przekaz, by akceptować siebie i nie zmieniać charakteru tylko z powodu tego, co sądzą inni. Autorka chce pokazać, że każdy jest ważny, wartościowy i zasługuje na uwagę.

"Nie wstydźmy się być sobą"- ciągle powtarza Urszula Kaczor.

Podczas finisażu, który będzie stanowił podsumowanie wystawy „Adventures in Wonderland” będzie można porozmawiać z autorką, zadać jej pytania odnośnie charakterystyki pracy i kulisów powstawania serii fotografii. Przewidzieliśmy także krótką projekcję w formie wideoprezentacji z narracją.

Zapraszamy w sobotę 28 grudnia 2018 już od godziny 16:30! Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Rzeszowski Inkubator Kultury , Adventures in Wonderland , Urszula Kaczor

Dzisiaj, 19.06.2019
Jutro, 20.06.2019
Park Sybiraków, godz. 19:00
Koncert
Pojutrze, 21.06.2019
Sobota, 22.06.2019
Niezła Sztuka, Bulwary, godz. 09:00
Spotkanie
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Vinyl, godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 23.06.2019
środa, 26.06.2019
Czwartek, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Reklama