Zabawki naszych rodziców i dziadków w Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek zaprasza na wystawę czasową pt: „Zabawki naszych rodziców i dziadków”.
Zabawki naszych rodziców i dziadków w Muzeum Dobranocek

Otwarcie wystawy zaplanowano na 20 grudnia 2016 roku o godzinie 9:30. Wystawę będzie można zwiedzać do 17.03.2017. 

Na wystawie prezntowane będą zbiory rzeszowskiego kolekcjonera Mariusza Kmity, oraz eksponaty udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Na ekspozycji będzie można obejrzeć armię ołowianych żołnierzyków, gry planszowe i zręcznościowe, klocki, zabawki mechaniczne, przybory do majsterkowania, różnego rodzaju pojazdy, zestawy małego lekarza i chemika, małą pocztę, a nawet miniaturowe mebelki dla lalek. Zaprezentujemy polskie i zagraniczne cuda techniki zabawkarskiej – każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. W czasie trwania wystawy prowadzona będzie zbiórka zabytkowych zabawek na rzecz Muzeum Zabawek z Duszą, które kolekcjoner planuje otworzyć w przyszłości.

Mariusz Kmita - absolwent PLSP w Rzeszowie, z zawodu technik metaloplastyk. Realizator wystaw, konkursów modelarskich. Jego zbiory można było podziwiać na wystawie: „Zabawki z duszą” w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie, a także na wystawie w Mielcu. Brał udział w audycjach o zabawkach i zabawach PRL. Jest autorem publikacji Zeszyty „Zabawki PRL-u”.

Na otwarcie wystawy wstęp wolny.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Muzeum Dobranocek , zabawki

Dzisiaj, 17.01.2019
Jutro, 18.01.2019
Pojutrze, 19.01.2019