"Upiór w Operetce" i "Symphonica 2". Dwa wielkie widowiska multimedialne w Rzeszowie

Obydwa widowiska odbędą się w Filharmonii Podkarpackiej.
fot. Materiały prasowe

Filharmonia Futura, pierwsza w Polsce multimedialna filharmonia w lutym i w marcu organizuje dwa wielkie widowiska w Rzeszowie: „Upiór w Operetce” podczas którego usłyszymy najpiękniejsze fragmenty znanych operetek oraz „Symphonica 2 Made in Poland”, która przypomni muzykę kultowych rockowych, metalowych i punkowych zespołów z PRL’u. Obydwa koncerty odbędą się w Filharmonii Podkarpackiej.
 

Upiór w Operetce
25 lutego 2017  (sobota) godz. 19.00

Upiór w Operetce? Tak, operetka podobnie jak opera ma swojego upiora! Nowy spektakl Filharmonii Futura jest skierowany do miłośników tego właśnie gatunku. Operetkowy upiór ma swoje tajemnice, które zdradzi podczas pełnego humoru widowiska, w którym baśniowy świat będzie się przeplatał ze światem realnym. Jego zabawna historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek m.in.: Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens i Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Usłyszymy również solistyczne popisy niesamowitego skrzypka Bogdana Kierejszy. A Upiór? Niech na razie pozostanie naszą słodką tajemnicą. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Spektakl dla całych rodzin, seniorów i dzieci oraz dla wszystkich,  którzy kochają Operetkę. Wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat!

scenariusz, reżyseria, kierownictwo muzyczne: Mikołaj Blajda, produkcja: Sylwia Lorens

Symphonica 2 Made in Poland
26 marca 2017  (niedziela) godz. 19.00

POLSKI PUNK LAT 80’ POWRACA!! Muzyka kultowych, undergroundowych, rockowych, metalowych i punkowych polskich zespołów. Piosenki których nie usłyszysz w komercyjnym radiu w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej (ex Lombard), Damiana Ukeje, Ernesta Staniaszka i Sylwii Lorens z towarzyszeniem bandu i orkiestry Filharmonii Futura. Wizualizacje wprowadzające w klimat tamtych lat. Niesamowity powrót do czasów PRL poprzez mocną, alternatywną i niepokorną polską muzykę.

Scenariusz, reżyseria, aranżacje utworów: Mikołaj Blajda. Produkcja: Sylwia Lorens.

Filharmonia Futura jest pierwszą w Polsce multimedialną filharmonią, specjalizującą się w produkcji koncertów z użyciem współczesnego instrumentarium i nowoczesnych środków wyrazu. Ideą działalności FF jest łączenie gatunków, stylów oraz oddziaływanie na widza na wielu płaszczyznach za pomocą starannie przygotowanych wizualizacji, scenografii, kostiumów, choreografii, efektów świetlnych oraz perfekcyjnego nagłośnienia. W związku z tym projektom FF bliżej do musicalu, teatru i filmu niż do tradycyjnych filharmonicznych koncertów. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym FF jest krakowski dyrygent i producent muzyczny - Mikołaj Blajda. Dyrektorem generalnym jest producentka widowisk i solistka operowa - Sylwia Lorens. Filharmonia stałą działalność rozpoczyna w sezonie artystycznym 2016/2017 . W Krakowie koncerty FF odbywać się będą w sali Kijów.Centrum. Prócz tego FF zaprezentuje swoje widowiska m.in w Katowicach, Kielcach oraz Rzeszowie.

Orkiestra Filharmonii Futura składa się z muzyków, wykształconych klasycznie oraz absolwentów kierunków rozrywkowych. Starannie wyselekcjonowani artyści współpracują na co dzień z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, choćby z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Sikorowskim. Zespół ma charakter otwarty, co oznacza, że muzycy dobierani są pod kątem konkretnych projektów. 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Filharmonia Podkarpacka , Upiór w Operetce , Symphonica 2 , Filharmonia Futura

Dzisiaj, 19.06.2019
Jutro, 20.06.2019
Park Sybiraków, godz. 19:00
Koncert
Pojutrze, 21.06.2019
Sobota, 22.06.2019
Niezła Sztuka, Bulwary, godz. 09:00
Spotkanie
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Vinyl, godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 23.06.2019
środa, 26.06.2019
Czwartek, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Reklama