Studio nagrań Estrady rzeszowskiej zostało rozbudowane

fot. Pixabay

Estrada Rzeszowska zakończyła realizację projektu pn. Modernizacja i doposażenie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury oraz rozbudowa studia nagrań Estrada Studio. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu zakuoiono urządzenia multimedialne - w tym projektory i komputery, które sa już wykorzystywane w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Ponadto zmodernizowano studio nagrań Estrada Studio - powstały trzy pomieszczenia (w miejsce poprzednich dwóch), w tym dead room, live room i control room. Wszystko wyposażone w profesjonalny najwyższej klasy sprzęt służący do rejestracji dźwięku - m. in. lampowy mikrofon Brauner VM1, kultowy mikrofon pojemnościowy Neuman U87i czy wstęgowy mikrofon Peluso R14.

"Estrada Studio" ma za zadanie tworzyć warunki oraz ułatwić dokonywanie rejestracji określonych materiałów dźwiękowych. Studio powstało w celu wspierania inicjatyw kultywujących dziedzictwo narodowe i kulturowe Podkarpacia i Rzeszowa a także, aby ułatwić lokalnym twórców piszących muzykę i teksty w języku polskim rejestracje dorobku, a także zmotywować ich do bardziej wytężonej pracy.

Studio umożliwia darmową rejestrację stworzonego materiału muzycznego, który, w jakości studyjnej może posłużyć, np.: jako materiał promujący artystę w kraju i zagranicą.

Dla celów studia w budynku Estrady Rzeszowskiej odnowiono i zaadoptowano trzy pomieszczenia w piwnicach budynku, tworząc półprofesjonalne warunki studyjne. Na całość składają się pomieszczenia: sala nagrań, studio odsłuchowe oraz dead room. Studio wyposażone jest w: mikrofony, okablowanie, stół mikserski, stację komputerową z oprogramowaniem do wielościeżkowej rejestracji dźwięku. Studio zapewnia większość niezbędnych do wykonania profesjonalnych nagrań kryteriów (akustyka, wyciszenia pomieszczeń, profesjonalny osprzęt).

Podstawowym założeniem funkcjonowania studia nagrań Estrada Studio nie jest działalność komercyjna i nie stanowi bezpośredniej konkurencji dla biznesowej działalności studiów dźwiękowych w Rzeszowie i okolicach.

Kontakt w sprawie użycia studia nagrań:

Artur Kawa, kontakt@inkubatorkultury.eu, tel. 503 008 989

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Estrada Rzeszowska , Estrada Studio , studio nagrań

Dzisiaj, 17.02.2019
Rzeszowski Inkubator Kultury
Wystawa

Spektakl

Jutro, 18.02.2019
Rzeszowski Inkubator Kultury
Wystawa

Impreza

Pojutrze, 19.02.2019
Spektakl

Niezła Sztuka, godz. 18:00
Spotkanie

środa, 20.02.2019
IQ Club (WSIiZ, ul. Sucharskiego 2), godz. 19:00
Koncert

Spektakl

Czwartek, 21.02.2019
Pod Palmą, godz. 21:00
Impreza

Koncert

Piątek, 22.02.2019
Koncert

Impreza

Piekiełko, godz. 21:00
Impreza

Vinyl, godz. 20:00
Koncert

Pod Palmą, godz. 19:00
Koncert

Bajka Disco Club, godz. 21:00
Koncert

antykwariat klasztoru Ojców Dominikanów, ul. Dominikańska 1, godz. 19:00
Spotkanie

Hotel Bristol Tradition&Luxury , godz. 19:00
Koncert

Sobota, 23.02.2019
Impreza

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, godz. 16:00
Impreza

Impreza

Koncert

Niedziela, 24.02.2019
Spektakl

Teatr Maska, godz. 16:30, 12:00
Spektakl