Rzeszowskie Spotkania z Podróżami: Wojciech Siryk opowie o Hongkongu i pokaże to miasto w technologii VR

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami: Wojciech Siryk opowie o Hongkongu i pokaże to miasto w technologii VR

"HONG KONG, czyli świat wielkich pieniędzy" - pod takim hasłem odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”, którego gościem będzie Wojciech Siryk. Ciekawym punktem wieczoru będzie prezentacja programu podróżniczego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Wydarzenie odbędzie się 21 marca o godz. 18:30 w Wojewódzkim Domu Kultury. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w kasie WDK.

Podczas spotkania Wojciech Siryk opowie o Hongkongu - oprócz rozszerzenia tematów zawartych w odcinkach jego programu usłyszycie także wiele innych ciekawostek na temat tego wyjątkowego miejsca. Podczas prezentacji „Pachnący Port” (dosłowne tłumaczenie nazwy Hong Kong) zostanie zaprezentowany pod bardzo wieloma aspektami:

- Rys historyczny - o genezie obecności Brytyjczyków w Hongkongu, o tym jak na przestrzeni lat kształtowały się jego współczesne granice i jak II wojna światowa wpłynęła na to miejsce

- Wyjątkowy system ekonomiczny - Hongkong od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wolności ekonomicznej. To właśnie w tym miejscu rząd ściąga od swoich obywateli najniższe na świecie podatki. Noblista z dziedziny ekonomii - Milton Friedman określił Hongkong „niemal laboratoryjnym przykładem miejsca, gdzie rząd pełni jedynie podstawowe funkcje i pozwala dążyć obywatelom do własnych celów” - jak wygląda to w praktyce? jak udało się stworzyć taki system?

- Gęstość zaludnienia - Hongkong to w praktyce najgęściej zaludnione miejsce na świecie. Po odliczeniu gór i wysepek nie nadających się do zamieszkania gęstość zaludnienia w tej byłej kolonii brytyjskiej sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy osób na km², a zabudowa wielorodzinna potrafi sięgać nawet 70 pięter! Jak wygląda życie codzienne w tak gęsto zaludnionym miejscu?

- Różnice hongkońsko-chińskie - Hongkong bardzo często stawiany jest w jednym szeregu z miastami w Chinach Kontynentalnych. Tymczasem oficjalnie jest to „Specjalny Region Administracyjny” - co to oznacza i jak wyglądają różnice między Hongkończykami, a Chińczykami?

- Hongkońskie kino - filmy, które pozwolą poczuć klimat tego miejsca.

- Praktyczne porady turystyczne - co warto wiedzieć przed wycieczką do Hongkongu?

UWAGA! Niecodzienna prezentacja po prelekcji na temat Hongkongu. Wojciech Siryk jest twórcą pierwszego w Polsce programu podróżniczego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Podczas realizacji pierwszej serii swojego debiutanckiego programu „Ten Świat Jest Nasz” dziennikarz w trakcie każdej podróży nagrywał tzw. „making-ofy” właśnie w technologii wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu powstał osobny program  „VR 360° Ten Świat Jest Nasz Making-Of” za sprawą którego widzowie będą mogli odwiedzić Hongkong, Chile oraz Europę Wschodnią przy użyciu gogli do wirtualnej rzeczywistości. Zapewne dla wielu osób brzmi to dosyć tajemniczo (być może nawet niezrozumiale), dlatego po spotkaniu wszystkie chętne osoby będą mogły zobaczyć fragmenty tego programu właśnie przy użyciu specjalnych gogli przygotowanych przez prelegenta.

WOJCIECH SIRYK

Przedsiębiorca, dziennikarz. Autor nowego, polskiego programu podróżniczego "Ten Świat Jest Nasz" (odcinki są dostępne w serwisie YouTube). Program opowiada o miejscach, które są bardzo bogate (lub bogacą się niezwykle szybko), jednak wciąż nie są znane polskiej publiczności.


 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Rzeszowskie spotkania z podróżami , Hong Kong , Wojciech Siryk

Dzisiaj, 20.03.2019
Jutro, 21.03.2019
Vinyl, godz. 20:00
Koncert
Teatr Maska, godz. 11:30, 9:00
Spektakl
Pojutrze, 22.03.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Teatr Maska, godz. 9:00
Spektakl
Vinyl, godz. 21:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Pod Palmą, godz. 18:00
Koncert
Koncert
Sobota, 23.03.2019
Vinyl, godz. 21:00
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Grand Club , godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 24.03.2019
Pod Palmą, godz. 19:00
Koncert
Spektakl
Poniedziałek, 25.03.2019
Wtorek, 26.03.2019
Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
Spektakl
środa, 27.03.2019
Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
Spektakl
Czwartek, 28.03.2019
Vinyl, godz. 20:00
Koncert
Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
Spektakl
Piątek, 29.03.2019
Reklama