Rzeszowskie Spotkania z Podróżami. Relacja z wyprawy po górach Ameryki Południowej
Rzeszowskie Spotkania z Podróżami. Relacja z wyprawy po górach Ameryki Południowej

Przed nami kolejne „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”. 15 listopada gościem wieczoru będzie Jacek Kwapiński, który opowie o wyprawie po górach Ameryki Południowej i nie tylko. Sppotkanie rozpocznie się o godz. 18:30 w Wojewódzkim Domu Kultury. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w kasie WDK. 

Co ma biały rumak do boliwijskich zatargów terytorialnych?
Ilu górom w Andach przypisywało się 7000 metrów?
I do kogo tak naprawdę należy Antarktyda?

A także o sekretach Wyspy Wielkanocnej, pomniku Jana Pawła II w dzielnicy im. Związku Radzieckiego w Nikaragui, malutkiej miejscowości wypełnionej II wojennymi jeepami w Kolumbii i o "dzikim zachodzie" Ameryki Południowej, czyli Patagonii.

A przede wszystkim o górach, górach wysokich, jeszcze wyższych i tych najwyższych.

Czyli o tym jak, nie zapominając po drodze głowy, wziąć plecak i wejść na jeden lub dwa pięciotysięczniki, ewentualnie osiem. O drodze od Ziemi Ognistej do Nowego Jorku. O dziesięciu miesiącach często zabawnej, momentami ambitnej, a przez większość czasu po prostu pełnej przygód wycieczki po świecie Ameryki Łacińskiej.

Jacek Kwapiński

z zawodu żongler, z wykształcenia geograf, z pasji wspinacz. Hobbystycznie historyk i autostopowicz. Syn instruktorki taternickiej. Przed ukończeniem 24 lat odwiedziłem 50 krajów w Azji, Afryce, Europie i obu Amerykach. Wyznaję zasadę „jak już gdzieś jedziesz to chociaż zrób tam coś fajnego”. U mnie prawie zawsze kończy się na górach, często zdobywanych samotnie. W wieku 21 lat wszedłem na Mont Blanc i Damavand w Iranie. Dwa lata później już na Chimborazo (Ekwador) i Aconcaguę.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WDK , Rzeszowskie spotkania z podróżami , Jacek Kwapiński

Dzisiaj, 21.10.2018
Jutro, 22.10.2018
Pojutrze, 23.10.2018
środa, 24.10.2018
Czwartek, 25.10.2018
Piątek, 26.10.2018
Sobota, 27.10.2018