Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [17-20.11.2016]
Ponad 30 wydarzeń w ten weekend w naszym mieście.
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [17-20.11.2016]

Najbliższy weekend upłynie w Rzeszowie  wyjątkowo artystycznie. Przez kilka dni potrwa Rzeszów Jazz Festiwal, w ramach którego zaplanowano szereg wydarzeń muzycznych. W trakcie siedmiu koncertowych dni na deskach rzeszowskich klubów i instytucji kulturalnych wystąpi 10 zespołów, w tym m.in. Piotr Wojtasik Quarter, Aga Derlak Trio, Niechęć czy Grażyna Łobaszewska. W nieco innym klimacie szykuje się piątkowy wieczór w LUKR, gdzie wystąpi Bovska w ramach Kaktus Tour – niewątpliwie jedno z największych objawień na polskiej scenie muzycznej bieżącego roku. W Life House i Pod Palmą weekend zapowiada się natomiast rockowo – kluby odwiedzą Lady Pank, Luxtorpeda i Happysad. W czwartek koncerty Spiral, Signal From Europa i Broken Songs – zaprasza klub Vinyl. W niedzielę, także w Vinylu, występ grupy Clock Machine.

Prawdziwą ucztę duchową dla miłośników sztuki teatralnej przygotował Teatr im. W. Siemaszkowej, w którym kontynuowane są 55. Rzeszowskie Spotkania Teatralne – Festiwal Nowego Teatru. To jedna z najstarszych tego rodzaju imprez w kraju. W programie liczne spektakle, performensy, prezentacje wizualne oraz instalacje.

Sobota i niedziela to także wiele atrakcji przewidzianych z okazji IV urodzin Galerii Rzeszów. Gośćmi specjalnymi będą Maja Sablewska oraz Michał Szpak. Z darmowych porad stylistki  będzie można skorzystać w pierwszy dzień urodzinowej imprezy. Wtedy również zaplanowano pokazy najnowszych kolekcji jesień/zima znanych marek. Dodatkowo występy taneczne gwiazd programu Mam Talent a w niedzielę bezpłatny koncert Michała Szpaka.

Dodatkowo standardowe zabawy cykliczne – Rzeszów By Night, Studencki Czwartek, House Sensation czy Palmowy Dancing.

 

KALENDARIUM WYDARZEŃ:

 

Spiral, Signal From Europa, Broken songs

17 listopada, Vinyl, godz. 19, cena: 15/20 zł

Spiral to polski zespół istniejący w świadomości słuchaczy w nurcie szeroko pojętej muzyki rockowej. Zespół aktualnie promuje  trzecią płytę "Bullets". Signal From Europa to natomiast post-rockowa młoda kapela z Trójmiasta powstała latem 2013 r. Od tamtej pory tworzy swój materiał, starając się czerpać z klasyki gatunku jak i szukać weny w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Broken Song  z kolei „psuje” piosenki do 2014 roku – najpierw akustycznie w duecie, potem nisko i elektrycznie w czwórkę. Bilety w przedsprzedaży dostępne w cenie 15 zł, w dniu koncertu za 20 zł.

 

Rzeszów By Night

17 listopada, klub Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Czwartek w Studenckim Klubie Pod Palmą to zupełnie nowy mix najlepszych klubowych dźwięków - zarówno tych najnowszych, jak i najpopularniejszych klasyków. Wstęp wolny dla wszystkich do 22:00. Po 22:00 - wstęp: 5 zł.

 

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

17 listopada, WiMBP, godz. 17, cena: wstęp wolny

Spotkanie z sekretarzem Wisławy Szymborskiej przez ostatnie lata jej życia, prezesem fundacji jej imienia, doktorem habilitowanym w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczem i pisarzem, autorem książki „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” - Michałem Rusinkiem. Wydarzenie odbędzie się w budynku WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. 

 

Studenckie Czwartki: Ladie's Night C-Bool

17 listopada, Bajka Disco Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Panie do godz. 23 wchodzą oraz piją drinki zupełnie za darmo. Gwiazda wieczoru będzie C- Bool. Imprezę nakręcą także: Sala główna  BOLTY, DJ CREAM, Sala exclusive: DJ MAŁY. Wstęp – w godz. 21 – 23 – panie za darmo, panowie z legitymacją studencką – 5 zł, pozostali – 10 zł.

 

Wystawa „Fascynacje Franciszka Kotuli - Rzeszów”

17 – 20 listopada, Muzeum Etnograficzne

Główną ideą wystawy jest przedstawienie archiwalnych fotografii prezentujących nasze miasto, pochodzących z okresu okupacji niemieckiej oraz lat 50-tych XX wieku. Na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia miejsc, które już nie istnieją lub zostały całkowicie zmienione.  Wystawę można oglądać do 11 grudnia, w godzinach pracy placówki.

 

Muzyka w plakacie

17- 20 listopada, Estrada Rzeszowska

Autorami wystawy są Adelina GDE i Jacek Woźniak. Projekt obejmuje starannie dobrane przez artystów prace plakatowe o tematyce muzycznej. Szczególnym akcentem wystawy są plakaty zawierające motyw zespołu i muzyków rzeszowskiej legendarnej formacji „Breakout”. Ekspozycja wystawy potrwa do 5 grudnia.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci...”

17-20 listopada, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

POP NOW!

17 - 20 listopada, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! to wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce - Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! to niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy'ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Piotruś Pan

17 – 18 listopada, Teatr Maska, godz. 9.00, 11.30

Przedsięwzięcie ujęte zostało w ramy spektaklu muzycznego z elementami tańca. Myśl, atmosfera i reżyseria należą do Anny Nowickiej, laureatki nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi, reżyserki spektakli zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów.

 

Beksiński. Obraz bez tytułu

17 listopada, Teatr im. W. Siemaszkowej, godz. 20

Spektakl jest sportretowanym losem malarza, fotografa i grafika uwikłanego w konflikt między sferą życia codziennego a twórczością. Muzyczne i multimedialne widowisko w reżyserii wybitnego kompozytora Jerzego Satanowskiego przeniesie w surrealistyczny świat obrazów Beksińskiego.

 

Rzeszów Jazz Festiwal

17 – 20 listopada, Underground Pub,

Ruszyła 5-ta edycja festiwalu. W czasie siedmiu dni koncertowych wystąpi 10 zespołów m.in. Piotr Wojtasik Quartet, Aga Derlak Trio, Niechęć czy Grażyna Łobaszewska. Festiwal z sukcesem propaguje ideę muzyki improwizowanej w stolicy Podkarpacia i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności.
 

Program:

17 listopada, koncert zespołu Niechęć, godz. 20, Pub Underground

18 listopada, koncert Krzysztofa Napiórkowskiego i Grażyny Łobaszewskiej, godz. 21 – CH Plaza Rzeszów

19 listopada, koncert Funky Flow – My Myself & I, godz. 19 – Grand Hotel

20 listopada, Piotr Wojtasik Quarter, godz. 20, Jazz Room
 

Catch The Sound pres. AK9

17 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: 10 zł

Samorząd Studentów Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego i Catch The Sound zapraszają na Wielkie Otrzęsiny Wydziału Wychowania Fizycznego. Gościem specjalnym będzie młody, utalentowany łodzianin - ak9 nazywany jednym z najbardziej uzdolnionych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Mimo 20 lat miał już okazję grać z największymi na największych imprezach w Polsce (m.in. Sunrise Festival, We Are The Future).

Rycerze i smoki – spotkanie inspirowane twórczością Christiny Björk

17 listopada, WiMBP, godz. 17, cena: wstęp wolny

Mile wdziani są rodzice z dziećmi do lat 6. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach Bajkowego Klubu Malucha i odbędzie się w Filii nr 4, przy ul. Ofiar Katynia 15.W programie: głośne czytanie, rozmowy z dziećmi, zabawy edukacyjne i literackie

 

Power Play

18 listopada, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 15 zł

Przed Bajkową publicznością wystąpi po raz pierwszy zespół Power Play.  Imprezy nakręcą zawodowcy: sala główna: DJ MAŁY, sala exclusive: DJ DREAM.

 

55. Rzeszowskie Spotkania Teatralne – Festiwal Nowego Teatru

18 – 20 listopada, Teatr im. W. Siemaszkowej

Rzeszowskie Spotkania Teatralne to jeden z najstarszych festiwali w Polsce. W obecnej formule jest skoncentrowany na „nowym teatrze”, który całkowicie przewartościował pojęcie dramatyczności, zwracając się z jednej strony ku aktom per formatywnym, z drugiej zaś – ku przekazowi multimedialnemu. Dopełnieniem głównego nurtu festiwalowego jest idiom Multimedia/Konteksty: ŚLADY, obejmujący działania artystyczne usytuowane na styku teatru, performansu i sztuk wizualnych, których istotą jest przekraczanie granic pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki.

 

Bovska - Kaktus Tour

18 listopada, LUKR, godz. 21, cena: 55 zł

Bovska to niewątpliwie jedno z największych objawień na polskiej scenie muzycznej w 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” wyprzedał się w dwa dni, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie. Singlowa piosenka „Kaktus”, która podbiła serca publiczności, stała się motywem przewodnim czołówki nowego serialu TVN „Druga Szansa”, w którym główną rolę gra Małgorzata Kożuchowska.

 

Dance Central - Dj Babel

18 listopada, Czarny Kot, godz. 20, cena: 5 zł

W piątek zagra Dj Babel, który na rzeszowskiej scenie zaprezentuje największe hity muzyki elektronicznej   powszechnie znane z radia bądź telewizji.

 

Happysad

18 listopada, Pod Palmą, godz. 19, cena: 50/60 zł

Jeden z najsłynniejszych polskich zespołów zagra na rzeszowskiej scenie  w piątkowy wieczór. Jako gość  wystąpi Kwartyrnik. Bilety: 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu.

 

Lady Pank

18 listopada. Life House, godz. 19, cena: 60/70 zł

Jubileusz polskiego zespołu rockowego Lady Pank. Już 35-lat na scenie a z tej okazji koncert w rzeszowskim klubie.  Cena w przedsprzedaży: 60 zł. Cena w dniu koncertu: 70 zł

 

Lapbook, czyli z książką na kolanach przez pustynię i puszczę

18 listopada, WiMBP, godz. 14, cena: wstęp wolny

Spotkanie skierowane do uczniów chętnych wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych. Warsztaty odbędą się w Filii nr 16, przy ul. Gromskiego 10/C.

 

Mała Czarna

18 listopada, Shine Club, godz. 21.00, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. W ten dzień wszystkie kobiety w małej czarnej wchodzą za darmo przez całą noc. 100 pierwszych kobiet w małej czarnej otrzymuje na start welcome drinka. Pozostałe kobiety dopisane do listy FB wchodzą za darmo do 22:00, po tej godzinie symboliczny piątak. A żeby mężczyźni nie czuli się pokrzywdzeni to do 22:00 - 5 zł, później dyszka.

 

IV Urodziny Galerii Rzeszów z Mają Sablewską i Michałem Szpakiem

19 – 20 listopada, Galeria Rzeszów, cena: wstęp wolny

W sobotę gościem specjalnym będzie Maja Sablewska, która poprowadzi stylowe spotkania i cześć modową Urodzin. Koncert Michała Szpaka z okazji IV Urodzin Galerii Rzeszów odbędzie się w niedziele o godz. 18:00. Wstęp na koncert oraz wszystkie atrakcje urodzinowe będzie bezpłatny. Urodzinowa sobota upłynie pod hasłem ‘Fashion SHOW’. Pokazy najnowszych kolekcji jesień/zima zaprezentują marki dostępne w Galerii Rzeszów, m.in. Simple, Hexeline, Solar, Femestage by Eva Minge, New Balance. Podczas soboty urodzinowej Galerii Rzeszów nie zabraknie również występów tanecznych min. gwiazd programu Mam Talent – ETC Mystique, tancerek Akademii Tańca Jazzowego Sens Dance, Grupy Tanecznej Street Breakers a także licznych konkursów urodzinowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Muzyczną oprawę soboty urodzinowej zapewnią Rezydenci Klubu Piekiełko – dj Ramzes i LOLA. Niedzielę urodzinową spędzimy w towarzystwie Michała Szpaka, którego koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Po koncercie będzie można otrzymać płytę wraz z autografem artysty (bezpłatnie dla pierwszych 40 osób) oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

 

Dyskoteka Gra

19 listopada, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

Klasyk nad klasykami w klubie Bajka. Tak się właśnie to robi w rytmie disco. Zapraszamy na roztańczoną sobotę do Bajkowej fabryki pozytywnych wrażeń. Imprezy nakręcą zawodowcy: sala główna disco polo: DJ MAŁY, sala exclusive lata 80 90: DJ DREAM.

 

Hallucinations

19 listopada, Vinyl, godz. 21, cena: 10/15 zł

Magowie Psychodelicznej Nuty,  MPN Sound System zapraszają na Hallucinations. Stage 1: Progressive, Psychedelic, Full-on, stage 2: Deep Techno, Techno, Dub/Steppa.

 

HOUSE Sensation - Radetzky, Gregg

19 listopada, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

HOUSE SENSATION to impreza, która na stałe wpisała się w klubowy kalendarz. Tym razem powraca do Grand Klubu w najbliższą sobotę, a gościem specjalnym będzie szalony nieprzewidywalny rezydent popularnego katowickiego klubu Endorfina - DJ Radetzky. Razem z Greggiem zaopiekują się klubowym parkietem.  W klubie będzie obowiązywała selekcja.
 

Luxtorpeda

19 listopada, Life House, godz. 19, cena: 39, 45

Oprócz zespołu Luxtorpeda w klubie sobotniego wieczoru wystąpi jako support Cuba de Zoo. Bilety: 39 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

 

Pępkowe Party

19 listopada, Pod Palmą, godz. 19, cena: wstęp darmowy/7/10 zł

Klub Pod Palmą rusza z zupełnie nowym, świeżym i innym niż wszystkie, sobotnim cyklem imprez. W programie liczne konkursy, darmowy alkohol i świetna muzyka. Panie wstęp free między 21 a 22. Bilety w cenie: 7 zł studenci, pozostali – 10 zł.
 


Piekło x Black Night vol. 4

19 listopada, Piekiełko, godz. 21, cena: 10/15 zł

Kolejna odsłona bardzo udanej serii imprez - Black Night. Piekło w najbliższą sobotę wypełnią dźwięki w stylu R'n'B i nie tylko. Kolektyw Mati&Ramzes zadbają o to, żeby to była  najgorętsza sobota w drugiej połowie listopada. Wejście - dziewczyny: 10 pln, chłopaki: 15 pln.

 

Power of Edm

19 listopada, Czarny Kot, godz. 20, cena: 5 zł

Za konsolą tego wieczoru stanie DJ Belezze. Szykuje się zabawa do białego rana.

 

Sweet Night with DJ Dźwięk

19 listopada, LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Sweet Night to cykl imprez sygnowanych przez LUKR. Gościem najbliższej odsłony jest DJ Dźwięk - party rocker, wieloletni rezydent najlepszych klubów w całej Polsce. Specjalista od czarnych brzmień, najlepiej czuje się w klimatach trap, twerk, hip-hop, ale równie dobrze odnajduje się w muzyce elektronicznej.  Wstęp do 23:00 – 10 pln, później – 20 pln. Wstęp free: wszystkie panie do 23:00, użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

 

Akademia pana Kleksa

20 listopada, Teatr Maska, godz. 16.30

Spektakl familijny, opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical będzie niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni.

 

Clock Machine

20 listopada, Vinyl, godz. 20, cena: 20/25 zł

Vinyl zaprasza na Jungle Boogie Tour - Clock Machine. Bilety: 20 zł - przedsprzedaż w klubie i 25 zł - w dniu koncertu na bramce.

 

Niedziela dla Zdrowia

20 listopada, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie, godz. 11, cena: wstęp wolny

Podczas imprezy będzie można uzyskać bezpłatne porady lekarza dermatologa i wykonać badania specjalistyczne, m. in. spirometrię, badania diagnostyczne w kierunku boreliozy i badania poziomu witaminy D3. Wydarzenie odbędzie się w godz. 11.00 – 15.00.

 

Romantyzm-Nowe Oczyszczenie

20 listopada, Podziemna Trasa Turystyczna, godz. 11,

Jedyne w swoim rodzaju widowisko w Podziemnej Trasie Turystycznej  w Rzeszowie! Artystyczny projekt, w którym zderzają się dwie skrajnie odmienne konwencje. Spektakl rozpocznie się w industrialnej przestrzeni lokalu Cafe Estrada. To aktorsko-muzyczne show z wykorzystaniem ikon i hitów polskiej sceny muzycznej. Następnie, w konwencji nawiązującej do teatru średniowiecznego, wspólna pielgrzymka poprzez wielowiekowe lochy, korytarze i komnaty. Tam czekają "stacje duchowego oczyszczenia", zbudowane w oparciu o genialne teksty literatury Romantyzmu.

 

Palmowy Dancing

13 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend , weekend w rzeszowie

Pojutrze, 19.06.2019
Piątek, 21.06.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Sobota, 22.06.2019
Niedziela, 23.06.2019
Czwartek, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Impreza
Sobota, 29.06.2019
Sobota, 06.07.2019
Sobota, 20.07.2019
Niedziela, 21.07.2019
Sobota, 24.08.2019
, godz. 16:00
Festiwal
Sobota, 31.08.2019
Underground Pub, godz. 20:00
Koncert
Piątek, 06.09.2019
Vinyl, godz. 20:00
Koncert
Czwartek, 19.09.2019
Underground Pub, godz. 20:00
Koncert
Piątek, 20.09.2019
Underground Pub, godz. 20:00
Koncert
Sobota, 28.09.2019
Niedziela, 29.09.2019
Koncert
Czwartek, 10.10.2019
Underground Pub, godz. 20:00
Koncert
Sobota, 12.10.2019
Koncert
Czwartek, 24.10.2019
Reklama