Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [15-18.12.2016]

Gdzie w ten weekend na imprezę w Rzeszowie?
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [15-18.12.2016]

Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej, koncert Piwnicy pod Baranami, występ wiodących rockowych zespołów Farben Lehre, the Analogs i Offensywa – tak prezentuje się najbliższych parę dni w Rzeszowie. Dodatkowo Sound of Ukraine i Mała Czarna w Shine Club oraz standardowo Studencki czwartek w Kula Bowling&Club i Ladies’ Night Edycja Sax Live Act w Bajka Disco Club. W piątkowy wieczór na koncerty Turbo, Internal Quiet i Strzyga zaprasza klub Vinyl. Dodatkowo klasyczne Wszystkie Twarze Disco a w LUKR – wyjątkowa impreza „świąteczna” - Christmas Party with Dj Delight.

W Underground Pub w sobotni wieczór zagości na scenie jeden z najbardziej oryginalnych i najgłębszych męskich głosów w Polsce- Limboski. Także tego dnia na koncert Sylwii Lipki zaprasza Kula Bowling&Club. Z kolei już piątą edycję Wintercore & More organizuje w ten weekend klub Vinyl.

Dla przygotowujących się do świąt XI Podkarpackie Regionalia – duża impreza Agrohurtu, którą zaplanowano na 17 grudnia w godz. 8 – 12. To będzie promocja tradycyjnej, polskiej kuchni oraz przedsięwzięcie kulturalne a także możliwość promowania lokalnych specjałów spożywczych.

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:

Cztery Pory Sierpnia

15 grudnia, Underground Pub, godz. 20, cena: wstęp wolny

Skład powstał pewnego chłodnego wrześniowego wieczora 2015 roku. W piątkowy wieczór, po dłuższej przerwie bez publiczności grupa ponownie zawita do Underground Pubu.

 

Piwnica pod Baranami

15 grudnia, Filharmonia Podkarpacka, godz. 19

Wyjątkowy koncert pn. Kolędy i Pastorałki „Dla Miasta i Świata” kabaretu Piwnica Pod Baranami, który obchodzi w tym roku swoje  60-lecie. Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny jest „magia”. Już sam tytuł koncertu jest zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza słuchacza w tajemniczy świat a kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywają 60-letnią historię Krakowskiej legendy. Wszystko to potęguje fakt, iż Piwnica obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia, co każe spodziewać się dodatkowych niespodzianek na koncercie.

 

Sekretna księga Świętego Mikołaja – spotkanie Bajkowego Klubu Malucha

15 grudnia, WiMBP, godz. 17, wstęp wolny

Spotkanie dla rodziców z dziećmi do lat 6. organizowane w ramach Bajkowego Klubu Malucha „Sekretna księga Świętego Mikołaja”. Wydarzenie poprowadzi Ula Sobol. Zaprasza Filia nr 4, przy ul. Ofiar Katynia 15.W programie: głośne czytanie, zabawy literackie, słodkie niespodzianki.

 

Sound of Ukraine

15 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Trzecia impreza Sound of Ukraine II w Rzeszowie, którego autorami są rezydenci Alex Mechew i Vorobskix. Impreza jest skierowana do wszystkich studentów i klubowiczów Rzeszowa. Wstęp w godz. 21 – 22 za darmo dla wszystkich studentów, którzy dołączyli do tego wydarzenia na FB, pozostali w tych samych godzinach wejście za 5 zł. Po godz. 22 natomiast studenci z listy FB wchodzą za 5 zł a pozostali za 10 zł.

 

Spotkanie Klubu Czytelniczego „Wędrówki po literaturze”

15 grudnia, WiMBP, godz. 14, cena: wstęp wolny

Spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych „Wędrówki po literaturze, czyli rozmowy o książkach i nie tylko”. Zaprasza Filia nr 2 przy ul. Fredry 5.

 

Studencki Czwartek

15 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Studenckie Czwartki: Ladies' Nights Edycja Sax Live Act

15 grudnia, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Tradycyjny studencki czwartek w stylu Ladie’s Night. Jak co tydzień, panie wchodzą do klubu i piją drinki do godz. 23 zupełnie za darmo. Za saxofonem Kris, który pokaże jak porwać do zabawy rzeszowską publiczność. Sala główna disco polo: DJ MAŁY, sala exclusive house: BOLTY, DJ CREAM. Panie w godz. 21 – 23 wstęp wolny, panowie z legitymacją studencką – 5 zł, pozostali bez legitymacji – 10 zł.
 

Cichociemni. Z ciemności ku wolności

15 - 18 grudnia, WiMBP, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Wystawę „Cichociemni. Z ciemności ku wolności” można zwiedzać w grudniu, w Wypożyczalni Głównej, przy ul. Dąbrowskiego 33a, w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci…”

15 - 18 grudnia, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

15 - 18 grudnia, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

POP NOW!

15 - 18 grudnia, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! To wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce – Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! To niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy’ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel

15 - 18 grudnia, WiMBP, godziny otwarcia placówki, cena: wstęp wolny

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych z konkursu „Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel” inspirowanego powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.  Ekspozycję można zwiedzać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11.  Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim.

 

Farben Lehre, the Analogs, Offensywa

16 grudnia, Pod Palmą, godz. 19, cena: 35/40 zł

Zespół powstał we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 11 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", "Achtung 2012", "Projekt PUNK", koncertowa "Samo życie", trzy dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008", "Przystanek Woodstock 2013 - Projekt PUNK" oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Muzyka grupy jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

 

Koncert dla wirtuoza

16 grudnia, Filharmonia Podkarpacka, godz. 19

Koncert intryguje dwiema kompozycjami, które po raz pierwszy zabrzmią w Rzeszowie. W programie: H.J. Botor - Koncert skrzypcowy, V.H. Hutchinson - Carol Symphony. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, Stanisław Krawczyński – dyrygent, Kaja Danczowska – skrzypce.

 

Mała Czarna

16 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. Jak co tydzień impreza przygotowana dla pań, ale nie tylko. Wstęp – kobiety z listy FB do godz. 22 za darmo, po godz. 22 – 5 zł. Mała czarna całą noc free! Mężczyźni z listy FB do godz. 22 – 5 zł, po godz. 22 – 10 zł.

 

Saxo Night Kris Sax Live Act

16 grudnia, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

W piątkową oraz sobotnią noc najlepsze disco bity uświetni saxofonem Kris. Poczujecie moc instrumentu na żywo. Imprezy nakręcą nasi zawodowcy: sala główna: DJ MAŁY, sala exclusive: DJ DREAM

 

Turbo, Internal Quiet, Strzyga

16 grudnia, Vinyl, godz. 19

URBO to jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy, wyrusza na kolejną, obejmującą docelowo swym zasięgiem blisko czterdzieści lokalizacji, prestiżową trasę pod szyldem ‘Back To The Past’. Zespół INTERNAL QUIET natomiast powstał w maju 2011 roku w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy Sławomira Papisa (gitara prowadząca) i Andrzeja Kostrzewy (bas). W latach 2011-2013 grupa zagrała kilkanaście koncertów, dzięki którym zdobyła niezbędne doświadczenie sceniczne i klubowe. Przełomowym momentem dla INTERNAL QUIET okazał się festiwal ‘Summer Dying Loud’ w 2012 roku, gdzie zespół prezentując jeszcze instrumentalne wersje swoich nagrań, otrzymał doskonałe recenzje od publiczności jak i zgromadzonych mediów. STRZYGA to z kolei zespół thrashowy założony przez wokalistę Mateusza Kujawę oraz gitarzystę Pawła Kosmalę w sierpniu 2013 roku. Koncepcja zespołu ma na celu łączenie fascynacji pradawnymi religiami pogańskimi i kulturą przedchrześcijańskich ludów europejskich z szybkimi riffami speed metalowymi.

 

Wszystkie Twarze Disco

16 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Nie 5, nie 50, a wszystkie odcienie disco w jedną noc, w jednym miejscu, w Kuli! Weekend rozpoczynamy bujnie i tanecznie, serwujemy hity, do których choreografia ułoży się sama! Najlepsza droga żeby powiedzieć dzień dobry weekendowi. Amatorzy kręgli - między 23:00 a 24:00 do zakupionej godziny kręgli druga gratis - jak tory śliskie i szerokie. Za sterami: Benny G.

 

Christmas Party with Dj Delight

17 grudnia, LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/5/10 zł

W najbliższą sobotę LUKR rozbłyśnie tysiącem świateł przypominających gwieździste niebo a Dj Delight obdarzy przybyłych mocą prezentów w formie najbardziej tanecznych hitów! Wstęp: +18, do godz. 23:00 – 10pln, po godz. 23:00 – 20pln.

 

Crazy Mix

17 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 20, cena: wstęp wolny

W tą noc zostaniecie upojeni niesamowitym i niepowtarzalnym muzycznym smakiem, połączonym z magiczną i kuszącą aurą odprężenia po całym tygodniu. Przekraczając progi Kuli, codzienność zostawiacie za sobą...Za sterami Arti.

 

Limboski

17 grudnia, Underground Pub, godz. 19, cena: 15/20 zł

Jeden z najbardziej oryginalnych i najgłębszych męskich głosów w Polsce. Twórca zniewalających ballad i drapieżne zwierzę koncertowe. Ten niespokojny duch pomieszkiwał w Portugalii i w Berlinie. Zadziwiał jurorów programu „Must be the music” i uczył się egzotycznych technik wokalnych w Indiach. Przez lata funkcjonował na marginesie polskiej sceny muzycznej, ciężko pracując na miano artysty kultowego.

 

Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej

17 grudnia, Młodzieżowy Dom Kultury, godz. 11

Grupy fanów historii Japonii i młodzieżowej popkultury (komiksów, mangi, anime, cosplayu, LARPu) przygotują dla przybyłych różne atrakcje. Będzie śmiech, prelekcje, przebieranki, dyskusje, gry i tańce na macie. Grupy rekonstrukcji historycznych, takie jak III Najemny Oddział Piechoty Japońskiej i Klan Tygrysa oraz Rzeszowski Klub Kendo przybliżą sztuki walki i obyczaje dawnej Japonii. Planowane są takżewarsztaty kaligrafii, origami, shodo i sumi - e.

 

Power of Edm

17 grudnia, Czarny Kot, godz. 21, cena: 5 zł

Jak co tydzień zagra Dj Belezze,  który przekazuje swoją energie, grając utwory tak, że nie pozwala zejść z parkietu aż do samego końca imprezy. Wejście do godz. 22 za darmo, po godz. 22 – 5 zł.

 

Satora & Friends B-Day

17 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15 zł

Od kilku lat z okazji urodzin Satory do Rzeszowa zjeżdżają producenci i dje z całej Polski. W tym roku wydarzenie tworzyć będą: ak9, 3rd Prototype, SandPokers, Cold One, Orquell, Bart Qukx i Press Tone. Osoby z listy FB do godz. 22 wstęp wolny. Pozostali – 15 zł przez całą noc.

 

Sylwia Lipka

17 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 17.30

Sylwia Lipka to polska wokalistka, wideoblogerka i prezenterka telewizyjna. W 2014 roku związała się ze stacją telewizyjną Disney Channel, na antenie której prowadzi audycję "I Love Violetta". 24 listopada 2015 roku do sprzedaży trafił debiutancki singel Lipki pt. "Masz to coś". Pierwszy album piosenkarki zatytułowany Szklany sen ukazał się 1 lipca 2016 roku. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży nakładem wytwórni muzycznej My Music. Plan Imprezy: 16:00 spotkanie z artystką dla 130 osób, 17:30 koncert, 19:00 – koniec koncertu.

 

URBAN Beats - DJ HWR x Pablo

17 grudnia, Grand Club, godz. 22, cena: 20

Na parkiecie pojawi się najlepszy mix hitów z gatunku RnB, Dance, Rap, Mashup, Pop, House. Gościem specjalnym będzie DJ HWR! Jako DJ swoje umiejętności oraz imprezowy kunszt prezentował w większości miast naszego kraju, od Pomorza po Tatry, oraz poza jego granicami m.in: Niemcy (Berlin), Francja,(Les Alpes), Czechy (Praha, Ostrava, Hradec Kralove), Słowacja (Bratyslawa, Presov) czy Ukraina (Lwów).

 

Wintercore & More vol.5

17 grudnia, Vinyl, godz. 19, cena: 10/15 zł

To będzie już piąty rok. Tym razem również nie zabraknie ciekawych kapelek i fajnej atmosfery. Wśród potwierdzonych kapel m.in. Lie After Lie.

 

XI Podkarpackie Regionalia

17 grudnia, Agrohurt, godz. 8 – 12, cena: wstęp wolny

Podkarpackie Regionalia są regionalną imprezą kulturalną, promującą tradycyjną, polską kuchnię świąteczną. To będzie już XI. edycja tego wydarzenia. Podczas każdej z nich Podkarpacki Rynek Hurtowy AGROHURT S.A. w Rzeszowie – organizator Regionalii – gromadzi sprzedawców i klientów z terenu całego regionu. To największa tego rodzaju impreza na terenie Województwa Podkarpackiego. Przewodnią ideą Regionalii jest promocja tradycyjnych, charakterystycznej dla Podkarpacia kuchni bożonarodzeniowej, dań przygotowywanych według dawnych przepisów, doskonałej jakości mięsa i wędlin, branż kojarzących się z polską wsią: pszczelarstwa (miody, woski) oraz wypieku chleba, smacznych serów, olejów jadalnych. Podczas każdej edycji Podkarpackich Regionalii koła gospodyń wiejskich przygotowują dla odwiedzających także wypieki, pięknie pachnące ciasta, których zapach naszym gościom często kojarzy się z rodzinną atmosferą. Na gości czekają też wymyślne stroiki na stół świąteczny, pięknie malowane bombki, choinki i inne akcesoria świąteczne. Podczas każdej edycji specjaliści przeprowadzają pokaz przygotowania idealnego stroika świątecznego, a szef kuchni przygotowuje dla wszystkich jedno z tradycyjnych, świątecznych dań. Dzięki kapeli ludowej występującej z repertuarem świątecznym, kolędom i przechadzającym się Świętym Mikołajom, wszyscy odwiedzający mogą odczuć klimat polskich, tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia.

 

Best Of Old Hits

18 grudnia, Czarny Kot, godz. 21, cena: wstęp wolny

W każdą niedziele klub Czarny Kot zaprasza na imprezy z muzyką lat 80 i 90. Muzyka którą każdy zna, i luźny niedzielny klimat to idealny pomysł na niedzielny wieczór

 

Palmowy Dancing

18 grudnia, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , weekend w rzeszowie

Dzisiaj, 19.06.2019
Jutro, 20.06.2019
Park Sybiraków, godz. 19:00
Koncert
Pojutrze, 21.06.2019
Sobota, 22.06.2019
Niezła Sztuka, Bulwary, godz. 09:00
Spotkanie
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Vinyl, godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 23.06.2019
środa, 26.06.2019
Czwartek, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Reklama