Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [08-11.12.2016]

Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [08-11.12.2016]

Zbliża się koncertowy weekend w Rzeszowie. Już w piątek na scenie LUKR wystąpi ikona polskiego rock&rolla – zespół T.Love. Jako support natomiast pojawią się Babylon Raus i Tekno. Mocne brzmienia będzie można usłyszeć również w Vinylu, gdzie zawita The Sabala Bacala z nową płytą i świeżo nagranymi numerami. Dodatkowo KontrKultura z Krakowa oraz Ortodox z Dębicy. Underground Pub zaprasza natomiast na występy grup Żywica i Kaseciarz, zaś Vinyl na Polską Wersję. Dużo delikatniejsze utwory zaprezentuje zebranym Rosalie Chatwin, która w niedzielę wystąpi w Underground Pub.

Ponadto nie zabraknie również klasycznych imprez cotygodniowych. Jak zawsze „Wszystkie Twarze Disco” i studenckie czwartki organizowane przez miejskie kluby. W niedzielę tradycyjny „Palmowy Dancing” a w Shine Club – One Night In Rzeszów.

 

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:

Born To Shine

08 grudnia, Shine Club, godz. 21

Parkietem na Mainstage sterować będzie rezydent Bąbel. To będzie największa dawka hitów ostatnich miesięcy. Wejście w godz. 21 – 22 dla studentów, którzy dołączyli do wydarzenia na FB za darmo.

 

Hanza, Ugly 10, Hysteria

08 grudnia, Vinyl, godz. 19, cena: 10 zł

Hanza to rockowy zespół z Warszawy, który we wrześniu minionego roku wydał debiutancką płytę. Grupa zwyciężyła w polskim etapie konkursu Hard Rock Rising oraz występowała na Małej Scenie Przystanku Woodstock 2016. Aktualnie muzycy są w trasie a jednym z przystanków jest Rzeszów. Ugly 10 natomiast to band pięciu chłopaków z Warszawy, którzy grają rocka z pasją i duszą. Mają na koncie dwie, bardzo dobrze przyjęte EPki - „Five Ugly Songs” oraz „Adele Syndrome”. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

 

Rzeszów By Night

08 grudnia, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Klub zaprasza wszystkich, a w szczególności rzeszowskich studentów na największą imprezę w mieście. Bilety wstępu po godz. 22 za 5 zł, przed godz. 22 wejście za darmo.

 

Studencki Czwartek

08 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Studenckie Czwartki: Ladies' Nights Edycja Promo Bar

08 grudnia, Bajka Disco Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł/10 zł

Tradycyjne Ladie's Night, podczas którego panie do godz. 23 wchodzą oraz piją drinki zupełnie za darmo. Imprezę nakręcą: sala główna disco polo: DJ WEST. sala exclusive house: BOLTY, DJ MARO. Wstęp wolny w godz. 21 – 23 dla pań, panowie 5 zł z legitymacją studencką. Wszyscy pozostali – 10 zł.

 

Cichociemni. Z ciemności ku wolności

08 – 11 grudnia, WiMBP, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Wystawę „Cichociemni. Z ciemności ku wolności” można zwiedzać w grudniu, w Wypożyczalni Głównej, przy ul. Dąbrowskiego 33a, w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci…”

08 – 11 grudnia, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

08 – 11 grudnia, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

POP NOW!

08 – 11 grudnia, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! To wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce – Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! To niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy’ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel

08 – 11 grudnia, WiMBP, godziny otwarcia placówki, cena: wstęp wolny

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych z konkursu „Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel” inspirowanego powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.  Ekspozycję można zwiedzać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11.  Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim

 

30-Lecie Wańka Wstańka & The Ludojades

09 grudnia, Pod Palmą, godz. 19, cena: 35/45 zł

Klub zaprasza na świętowanie 30-lecia zespołu. Oprócz jubilatów na scenie zobaczyć będzie można także kilka innych grup - Siczka (KSU) i Przyjaciele (JCS), Apteka, Le Moor czy Brutalna Kontrola.

 

Happy B-day Mr. Mati, Red Lips

09 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Tego wieczoru klub będzie świętować  urodziny swojego rezydenta, człowieka z brodą, niezawodnego party rockera i specjalisty od czarnych brzmień – DJ-a Mati! Wszystkie kobiety w czerwonej szmince wchodzą za darmo przez całą noc. 100 pierwszych kobiet w czerwonej szmince otrzymuje na start Welcome Drinka - tak, żeby dobrze zacząć imprezę.

Pozostałe kobiety dopisane do listy FB wchodzą do klubu za darmo do 22:00, po tej godzinie symboliczny piątak. A żeby mężczyźni nie czuli się pokrzywdzeni to do 22:00 - 5 zł, później dyszka.

 

Wszystkie Twarze Disco

09 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Nie 5, nie 50, a wszystkie odcienie disco w jedną noc, w jednym miejscu, w Kuli! Weekend rozpoczynamy bujnie i tanecznie, serwujemy hity, do których choreografia ułoży się sama! Najlepsza droga żeby powiedzieć dzień dobry weekendowi. Amatorzy kręgli - między 23:00 a 24:00 do zakupionej godziny kręgli druga gratis - jak tory śliskie i szerokie. Za sterami: Benny G.

 

Markus P

09 grudnia, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 15 zł

MARKUS P zawładnie sceną klubu, ale dodatkowo imprezę nakręcą klubowi zawodowcy – sala główna Dj West, sala exclusive – Dj Maro.

 

Subcarpathian Punk Rock Show vol. 2

09 grudnia, Vinyl, godz. 19

Subcarpathian Punk Rock Show vol. 2 w klubie Vinyl. Koncertowa premiera nowej płyty The Sabala Bacala. Zagrają: The Sabala Bacala - nowe numery, nowa płyta, nowa energia, Burek! Dobry Pies - energetyczny punk rock z Nowego Zagórza, KontrKultura - krakowski psychodeliczny punk - również z nową płytą, Ortodox - pierwsza liga dębickiego hc/punka.

 

T. Love

09 grudnia, Lukr, godz. 21,cena: 59/69

Ikona polskiego rock&rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel, która gra na rodzimej scenie od ponad 30 lat. Otwarcie drzwi klubu nastąpi o godz.19.30. O godz. 20, jako support, wystąpią: Babylon Raus, Tekno. Start koncertu – godz. 21. Bilety w cenie 59 zł w ramach przedsprzedaży oraz 69 zł w dniu koncertu.

 

Day&Night 8 Birthday Party with Dj Dźwięk

10 grudnia, Lukr, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/20 zł

Głównym punktem wieczoru będzie efektowne show akrobatyczne "Dancing in the sky" w wykonaniu Celiny Małek, finalistki programu "Mam Talent" i laureatki wielu prestiżowych konkursów akrobatycznych, która ukaże nieograniczone możliwości ludzkiego ciała.Jak zawsze nie zabraknie najlepszych muzycznych hitów i nieprzyzwoicie pysznych drinków!
Specjalnie dla Czytelników Day&Night urodzinowy konkurs - 8 nagród na 8 urodziny Day&Night. Imprezę nakręca Dj Dźwięk! Wstęp free: osoby z zaproszeniem, wszystkie panie do 23:00 oraz użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu. Pozostali - 20pln.

 

Grand Session

10 grudnia, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

Ponownie klubowa impreza pod sztandarową nazwą GRAND SESSION. Za sterami niezawodni rezydenci, a na parkiecie tylko najlepsza taneczna muzyka! Grają: GREGG & PABLO. W klubie obowiązuje selekcja.

 

Hawaii Party

10 grudnia, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/7/10 zł

To będzie zabawa w rytmach największych hitów Retro&Disco&Disco-Polo&Clubbing&Elektro&House. Imprezę rozkręca DJ Klusek. Panie wstęp free między 21:00 a 22:00. Bilety: studenci 7 zł (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej), pozostali 10 zł.

 

Kaseciarz, Żywica

10 grudnia, Underground Pub, godz. 20, cena: wstęp wolny

Pub zaprasza na 7 urodziny Endorfine Studio. W ramach świętowania zagra zespół Kaseciarz oraz zespół Żywica.

 

Light Show

10 grudnia, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

W sobotnią weekendową noc klubowicze otrzymają świetlne gadgety, którymi rozświetlą cały Rzeszów. Imprezy nakręcą nasi zawodowcy: sala główna: DJ WEST, sala exclusive: DJ MARO.

 

One Night In Rzeszów

10 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15 zł

Tego wieczoru wszystkie drogi prowadzić będą do największego centrum rozrywki w Rzeszowie - Shine Club! Line-up: SandPokers (Shine Residents/Dębica), sala R'n'B, VIT. (Shine Resident/Kraków). Uczestnicy imprezy, którzy dołączą do wydarzenia na FB do godz. 22 wchodzą za free, pozostali całą noc za 15 zł.

 

Polska Wersja

10 grudnia, Vinyl, godz. 20, cena: 30, 35

Jako support wystąpią: S M S, PERSONALITER (BENY B/MAŁAS). Prowadzenie: DJ MRK. Bilety: 30 zł – dostępne online i w Ataman Shop, 35 zł – dostępne w klubie.

 

Winter Party

10 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 11, cena: wstęp wolny

W ten wieczór klub Kula przekona wszystkich, że nie taka zima straszna jak nam się wydaje! Na przekór niskiej temperaturze, klubowy DJ rozgrzeje parkiet do czerwoności a barmani zaserwują drinki, które rozgrzeją do granic możliwości! Obowiązuje selekcja.

 

15-lecie BROWN i 25-lecie JCS

10 grudnia, Life House, godz. 18:30, bilety: 30 / 40 zł

Wielkie święto rzeszowskiego rocka. Koncert urodzinowy dwóch rzeszowksich zespołów: Borwn oraz Jesus Chrysler Suicide. Gościnnie zagraja również Ketha i Rage.

 

Palmowy Dancing

11 grudnia, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Czytal(o)nia – grupowe czytanie

11 grudnia, JiM café, godz. 16, cena: wstęp wolny

Akademickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza do udziału w grupowym czytaniu „Czytal(o)nia” pod patronatem honorowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

 

Rosalie Chatwin

11 grudnia, Underground Pub, godz. 20, cena: 10 zł

Rosalie Chatwin to młoda artystka, której muzyczna przygoda rozpoczęła się w wieku 14 lat, kiedy napisała swoją pierwszą piosenkę. Dorastała w domu przepełnionym muzyką. W wieku 19 lat wydała autorską płytę „Diary” – niezwykle emocjonalną i delikatną. Koncertowała w licznych miastach w Polsce, nie jest jej obcy również „busking”, czyli granie na ulicach. Jej inspiracją są głównie ludzie, to jak wpływają na jej świat oraz wszelkie niedopowiedzenia i skrajności. Młodzieńcze teksty i proste, bardzo urocze melodie to znak rozpoznawczy Rosalie. Songwriterka ma raptem 21 lat i stale się rozwija. Jeśli lubisz twórczość takich artystek jak Erykah Badu, Katie Melua czy Alicia Keys, prawdopodobnie spodoba Ci się też granie Rosalie.

 

Widowisko muzyczne "Tribute to Jantar"

11 grudnia, Filharmonia Podkarpacka, godz. 17, cena: 70/80 zł

Galowy koncert z piosenkami Anny Jantar. W ramach projektu najlepsi uczestnicy programów telewizyjnych: „The Voice of Poland”, „Mam talent” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”, wspierani przez znanych artystów, wykonają największe przeboje niezapomnianej polskiej wokalistki. Na scenie obok gwiazd takich jak, Magda Steczkowska, Ada Fijał i Marek Kaliszuk, pojawią się między innymi Michał Grobelny, Jagoda Kret, Małgorzata Nakonieczna. Niezaprzeczalną wartością tego projektu jest udział w nim artystów z Podkarpacia: rzeszowskiego Big Bandu pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka, który jest autorem aranżacji nowych wykonań, Kamila Bijosia z Rzeszowa oraz Arka Kłusowskiego, animatora całego projektu. Cena biletu uzależniona jest od miejsca na sali.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , weekend w rzeszowie

Dzisiaj, 25.06.2019
Scena na Bulwarach, godz. 20:00
Impreza
Jutro, 26.06.2019
Pojutrze, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Przystań Kawiarnia, godz. 18:00
Impreza
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Niezła Sztuka, godz. 21:00
Koncert
Impreza
Sobota, 29.06.2019
Rzeszowski Inkubator Kultury, godz. 10:00
Targi
sala koncertowa Wydziału Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83, godz. 18:00
Spektakl
Koncert
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Niedziela, 30.06.2019
Piątek, 05.07.2019
Sobota, 06.07.2019
Niedziela, 07.07.2019
Sobota, 20.07.2019
Reklama