Rusza nowy sezon "Rzeszowskich Spotkań z Podróżami". Najbliższe spotkanie już 20 września
Po wakacyjnej przerwie wracają cykliczne slajdowiska podróżnicze pn. „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.
Rusza nowy sezon "Rzeszowskich Spotkań z Podróżami". Najbliższe spotkanie już 20 września

Po wakacyjnej przerwie wracają cykliczne slajdowiska podróżnicze pn. „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 20 września o godz. 18:30 w Wojewódzkim Domu Kultury. Goście wieczoru będą mieli okazję zapoznać się z atrakcjami regionu tarnowskiego i poznać tamtejsze winnice oraz posłuchać opowieści Jacka Wnuka, o wyprawie z dwójką małych dzieci przez Rumunię, Albanię, Czarnogórę i Macedonię.

Wstęp na spotkanie 6 zł.

„ENOTARNOWSKIE – WINIARSTWO NA POGÓRZU”

We współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną zabierzemy Państwa w podróż po atrakcjach przyrodniczych regionu tarnowskiego. Najciekawszym punktem spotkania będzie prezentacja winnic związanych z regionem.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza" współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

„Z dziećmi w góry – przez Bałkany i Rumunię”

Góry Kaukazu, skaliste wybrzeże Krymu, bagna Białorusi, zapomniane zakątki rumuńskich i ukraińskich Karpat czy pustynie i góry Maroka, to miejsca niezbyt popularne turystycznie, które odwiedzali rodzice Ani i Miłosza. Wspólna pasja podróżnicza, pozwalała spędzać każdą wolną chwile gdzieś wyżej, dalej, bardziej egzotycznie. Bliską egzotykę znaleźli w Karpatach na Ukrainie i w Rumunii czego efektem jest portal karpacki karpatywschodnie.pl i album fotograficzny Karpaty Wschodnie. Kiedy urodziła się Ania a później Miłosz było rzeczą oczywistą, że przez jakiś czas będziemy musieli dać sobie spokój z wyjazdami. "Podróżować z dziećmi się nie da, a już na pewno tak jak wy" – usłyszałem od znajomych wspomina Jacek, po czym spakowali busa i wyruszyli na wyprawę do legendarnej krainy Drakuli – Transylwanii, Miłosz wtedy miał 8 miesięcy a Ania 2,5 roku. Od tamtej pory przemierzyli kilkukrotnie Bałkany i Rumunię w poszukiwaniu miejsc bez setek turystów, przygody i wspaniałych gór!

Jacek Wnuk

Fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus. 

 

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Rzeszowskie Spotkanie z Podróżami , WDK

Dzisiaj, 25.05.2018
Jutro, 26.05.2018
miasteczko akademickie UR, ul. Cicha
festiwal

Hilton Garden Inn, godz. 09:00
spotkanie

Vinyl, godz. 19:00
koncert

Plac AK, ul. Szopena, AL. Lubomirskich, parking RARR, godz. 11:00
impreza

Pojutrze, 27.05.2018