Prace jednego najwybitniejszych światowych plakacistów do obejrzenia w Rzeszowie
Plakaty teatralne Guntera Rambowa wystawione będą w budynku UR.
Prace jednego najwybitniejszych światowych plakacistów do obejrzenia w Rzeszowie

16 marca 2017 o godz. 14:14 Na Uniwersytecie Rzeszowskim (Budynek A0 – Atrium , ul. Pigonia 1)  odbędzie się wernisaż „Plakatów teatralnych” Güntera Rambowa. Wystawa jest współorganizowana przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej i Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Günter Rambow należy do ścisłego grona najwybitniejszych światowych plakacistów. Do 2003 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę, pracował także jako wykładowca na kilku wyższych uczelniach plastycznych w Niemczech. Zdobywca niezliczonych nagród w najbardziej prestiżowych konkursach międzynarodowych. Nadal projektuje plakaty, a od kilku lat w swojej galerii w Güstrow, gdzie mieszka, organizuje wystawy wybitnych twórców plakatu z całego świata. Pełni również honorowe funkcje na dwóch uczelniach artystycznych w Chinach. Od lat 70. projektuje plakaty teatralne. Od kilku sezonów tworzy plakaty do wszystkich przedstawień Opery we Frankfurcie nad Menem. To właśnie one prezentowane są na naszej wystawie.

Na wystawie wykorzystano prace ze zbiorów Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie w ramach partnerskiej współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego i Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Günter Rambow , Plakaty Teatralne