Ponad 110 śpiewaków i muzyków folklorystycznych na Przeglądzie Kapel Ludowych w Rzeszowie
Przegląd „Do Korzeni” odbędzie się w najbliższa niedzielę.
Ponad 110 śpiewaków i muzyków folklorystycznych na Przeglądzie Kapel Ludowych w Rzeszowie

Ponad 110 śpiewaków i muzyków folklorystycznych z 10 miejscowości wystąpi przed publicznością podczas IX Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”, który odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Przegląd „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych z całego województwa podkarpackiego. Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.

Prezentacje wszystkich zgłoszonych uczestników zostaną poddane ocenie trzyosobowego Jury w składzie: Iwona Josse-Jakubiec (muzyk wokalista, nauczyciel śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie oraz grupy wokalnej Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”),
Iwona Augustyn-Balawender (muzyk instrumentalista, wokalista, dyrygent chórów) oraz Małgorzata Płaneta-Zając (muzyk pianista, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Bandoska, znawca folkloru).

Finał przeglądu odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku na nowej sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Przegląd jest realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Szczegółowy program imprezy:

12:00 – 12:10 – Otwarcie przeglądu

12:10 – 12:25 – Kapela BIAŁA MUZYKA (Świlcza)

12:30 – 12:45 – Zespół Śpiewaczy WESOŁE BAJADERKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina)

12:50 – 13:05 – Kapela Ludowa MALAWIANIE (Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem)

13:10 – 13:25 – Jakub Zastawny (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku)

13:30 – 13:45 – Zespół Pieśni Ludowej BIESIADA (Gmina Jarosław)

13:50 – 14:05 – KAPELA ZASTAWNYCH (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku)

14:10 – 14:25 – Zespół Śpiewaczy KUMOSZKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Załęże)

14:25 – 14:45 – przerwa

14:50 – 15:05 – Barbara Chorążak (Gmina Olszanica)

15:10 – 15:25 – Zespół Śpiewaczy BUDZIWOJCE (Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój)

15:30 – 15:45 – KAPELA LUDOWA MŁODE KURASIE Z LUBZINY (Stowarzyszenie Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny)   

15:50 – 16:00 – Tadeusz Nowak (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej)

16:00 – 16:10 – Zespół Śpiewaczy z Kapelą WOLANIE (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej)

16:15 – 16:30 – Henryk Marszał (Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim)

16:35 – 16:50 – Zespół Śpiewaczy UHERCZANIE (Gmina Olszanica)

16:55 – 17:10 – Grupa folkowa MALOWANY WÓZ (Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie)

17:15 – 17:30 – Kapela Zespołu Pieśni i Tańca KARPATY (Rzeszowski Dom Kultury)

17:30 – 18:00 – Obrady Jury

18:00 – 18:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Przegląd Kapel Ludowych , Do Korzeni





Dzisiaj, 20.01.2019
Jutro, 21.01.2019
Pojutrze, 22.01.2019
środa, 23.01.2019
Czwartek, 24.01.2019
Piątek, 25.01.2019
Sobota, 26.01.2019