Płużek / Eskaubei Quartet w "czwartek jazzowy" w WDK
Płużek / Eskaubei Quartet w "czwartek jazzowy" w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert "Czwartki jazzowe - kontynuacja" - Płużek/Eskaubei Quartet, który odbędzie się w środę 6 grudnia o godz. 19:00 w klubie Bohema. Na występ obowiązują zaproszenia. Więcej informacji pod nr tel. 17 853 52 57 wew. 38

To wyjątkowy, okazjonalny projekt wynikający ze współpracy muzycznej Kuby Płużka - jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych z Bartłomiejem Skubiszem, raperem i tekściarzem kryjącym się pod pseudonimem Eskaubei.

Doświadczenia wspólnej gry w zespołach Eskaubei & Tomek Nowak Quartet oraz Sophia Grand Club z Vitoldem Rekiem, zaowocowały projektem koncertowym pokazującym zarówno wspólne utwory Płużka i Skubisza z repertuaru Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, jak i utwory znane z solowych dokonań muzyków (m.in. z najnowszej, jeszcze ciepłej płyty Kuby Płużka "Froots"), oraz kompozycje stworzone lub zaadoptowane specjalnie na potrzeby tego projektu. Kompozycje mocno osadzone w rytmie, z dużą porcją rasowych improwizacji okraszone umuzykalnionym rapem i elementami spoken word.

  • Kuba Płużek - instr. klawiszowe
  • Adam Tadel - kontrabas
  • Max Olszewski - bębny
  • Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - rap, spoken word, f/x

Kuba Płużek - wychowanek i członek zespołów Janusza Muniaka, ma na koncie świetnie przyjęte autorskie płyty. Do swoich zespołów zapraszali go m.in. Michael "Patches" Stewart i Greg Osby. Laureat wszystkich najważniejszych wyróżnień i nagród przewidzianych dla młodych jazzmanów łącznie z finałem i wyróżnieniem na Montreux Piano Competition i nominacją do Fryderyka. Czołowy i jeden z najbardziej kreatywnych polskich pianistów jazzowych. 27 października nakładem For Tune ukazał się jego nowy album "Froots". więcej info --> http://www.kubapluzek.com/bio/

Max Olszewski - charyzmatyczny perkusista, współtwórca oryginalnych i niepowtarzalnych na polsckiej scenie zespołów The Flash i 3Kings. Grał i nagrywał również z Fours Collective i Stanisław Słowiński Quintet. Obecnie koncertuje też z Vehemence Quartet.

Adam Tadel – kontrabasista, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Ma za sobą liczne koncerty na terenie kraju i Europy. Jest zdobywcą wielu nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. laureatem nagrody Grand Prix 39. Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Getxo 2015 (z zespołem Maciek Wojcieszuk Quintet), III miejsca na festiwalu B-jazz Leuven 2016 (z zespołem Maciek Wojcieszuk Quintet), III miejsca na 38. Międzynarodowym Festiwalu Jazz Juniors 2015 (z zespołem Piotr Budniak Essential Group) czy Grand Prix 8th Azoty Tarnów Jazz Contest (z zespołem SoundMeck). W 2015 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najwybitniejszych studentów.

Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - raper z blisko 20-letnim stażem, pionier łączenia rapu z elementami jazzu. Współtwórca świetnie radzącej sobie na polskiej scenie jazzowo rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet oraz członek projektu Vitold Rek & the Spark. Współpracuje również z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Jakubkiem i formacją Orange Trane. W czerwcu nagrodzony przez Prezydenta Miasta Rzeszowa za działalność artystyczną.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WDK , Płużek / Eskaubei Quartet , czwartek jazzowy

Dzisiaj, 16.11.2018
Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
Spektakl

Biuro Wystaw Artystycznych
Wystawa

Vinyl, godz. 19:00
Koncert

Impreza

Rzeszowski Dom Kultury, filia Pobitno, godz. 10:00
Festiwal

Koncert

Wypożyczalnia Muzyczna, ul Żeromskiego 2, godz. 17:00
Spotkanie

Shine Club, godz. 21:00
Impreza

Piekiełko, godz. 21:00
Impreza

Koncert

Jutro, 17.11.2018