Piękno i różnorodność ptaków w fotograficznych ujęciach Janusza Witowicza
Fotografie prezentowane na autorskiej wystawie są swoistą fotograficzną dokumentacją tego jak wiele różnorodnych i pięknych ptaków można zobaczyć w naszym mieście i jego okolicach.
Piękno i różnorodność ptaków w fotograficznych ujęciach Janusza Witowicza

W piątek 13 stycznia 2017 roku o godz. 18:00 w Galerii NIerzeczywistej  Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Janusza Witowicza „Ptaki nasze powszednie”.

Janusz Witowicz zauważa i zachowuje w fotograficznych ujęciach egzotyczne i kolorwe ptaki, które niczym przybysze i pielgrzymi odwiedzają Rzeszów na trasach swoicj przelotów. Fotograf zauważa również piękno tych ptaków, które towarzyszą nam w codziennym życiu, a których obecności często nie dostrzegamy.

Fotografie prezentowane na autorskiej wystawie autora są swoistą fotograficzną dokumentacją tego jak wiele różnorodnych i pięknych ptaków można zobaczyć w naszym mieście i jego okolicach. Kunszt fotograficzny i „bystre oko” autora sprawiają, że zarazem są fotograficznymi „opowieściami” o pięknie i różnorodności ptaków.

Janusz Witowicz ur. 16 XII 1937, w Tarnopolu, absolwent I Liceum (1955), studiował na Wydziale Lotniczym Politechniki Warszawskiej (1955–60), artysta, fotografik, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, specjalizuje się w fotografii kreacyjnej, prace swoje prezentował na wielu krajowych i zagranicznych wystawach, uzyskał ponad 30 medali oraz liczne wyróżnienia na konkursach fotograficznych, jego nazwisko znalazło się w „Antologii Fotografii Polskiej 1839 – 1989” Jerzego Lewczyńskiego.​

 

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Galeria Nierzeczywista , RSF , Ptaki nasze powszednie , Janusz Witowicz

Dzisiaj, 17.01.2019
Jutro, 18.01.2019
Pojutrze, 19.01.2019