Lisek Vuk i inni. Wystawa dorobku Attili Dargay, twórcy węgierskich animacji dla dzieci
Gościem specjalnym spotkania będzie żona artysty - Irén Henrik.
Lisek Vuk i inni. Wystawa dorobku Attili Dargay, twórcy węgierskich animacji dla dzieci

Muzeum Dobranocek 22.03.2017 roku obchodzi ósmą rocznicę powstania. Największa atrakcją jubileuszu będzie ekspozycja czasowa „Lisek Vuk i inni. Wystawa dorobku Attili Dargay, twórcy węgierskich animacji dla dzieci”.

Attila Dargay (1927 – 2009) był węgierskim animatorem. Tworzył głównie piękne, zawierające morał filmy dla dzieci. Z przekazem, by szanowały siebie nawzajem, chroniły zwierzęta i przyrodę. W filmach dla dorosłych z cierpkim dowcipem przedstawiał dziwaczność i opaczność społeczeństwa, natomiast dzieciom z humorem przekazywał prawdy o życiu. Wielokrotnie był nagradzany za swoją twórczość.

Wystawę poświęconą temu twórcy i jednemu z jego bohaterów Liskowi Vukowi będzie można obejrzeć w Muzeum Dobranocek w terminie od 22 marca do 26 kwietnia 2017.

Oparty na powieści Vuk Istvána Feketego, na podstawie scenariusza napisanego przez reżysera wraz z Istvánem Imre, Ede Tarbayem, film Lisek Vuk, wyprodukowany został w 1981 roku. Polską premierę miał w 1987 roku.

W polskiej wersji językowej małemu liskowi Vukowi głosu użyczyła Ewa Złotowska.

Zanim film pojawił się w telewizji, z liskiem spotkali się czytelnicy Świata Młodych, który w 1975 roku zaczął drukować komiks pt. "Wuk czyli przygody pewnego lisa".

Otwarcie wystawy odbędzie się 22.03.2017 roku, o godz. 11.00.

Prezentowane na niej eksponaty i osobiste pamiątki artysty pochodzą z prywatnej kolekcji jego żony Irén Henrik, która będzie gościem specjalnym spotkania.

W programie również pokazy filmów animowanych dla dzieci oraz słodka niespodzianka.

Na wernisaż wstęp bezpłatny.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Muzeum Dobranocek , Lisek Vuk , Attila Dargay