Huculski czad w klubie IQ. Koncert Gogodzy Gański

Tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.
Huculski czad w klubie IQ. Koncert Gogodzy Gański

Hucul-punk-kabaret – tak można określić muzykę zespołu Gogodzy Gański, który wystąpi w rzeszowskim klubie IQ (WSIiZ) w poniedziałek 28 listopada. Grupa łączy tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.

Jest to nowy projekt muzyków z Iwanofrankowska, którzy przez 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji.

Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na „dvisti dvacet” - tworzą razem mieszankę, którą koniecznie trzeba usłyszeć i zobaczyć na żywo!

Koncert promuje płytę „В тую мить” / „W tuju myt” (w tej chwili), na której muzycy Gogodzy Gański postanowili zaprezentować kulturę wschodniej Ukrainy w nowych, ciekawych i świeżych aranżacjach oczywiście w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydał album, na którym znajduje się 13 piosenek.

Skład zespołu to: Fedot – wokal, Wowa Szoturma – cymbały, Sasza Hridin - gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw – perkusja.

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Gogodzy Gański , klub IQ

Dzisiaj, 17.01.2019
Jutro, 18.01.2019
Pojutrze, 19.01.2019