Fotograficzne spotkanie dwóch karpackich stolic Rzeszów - Użhorod 2017
Projekt Fotograficzne spotkanie dwóch karpackich stolic Rzeszów – Użhorod 2017 jest swoistą fotograficzną dokumentacją architektury i życia społecznego Użgorodu i Rzeszowa.
Fotograficzne spotkanie dwóch karpackich stolic Rzeszów - Użhorod 2017

W piątek 23 czerwca 2017 r. na godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się druga odsłona wystawy poplenerowej „Fotograficzne spotkanie dwóch karpackich stolic Rzeszów – Użhorod 2017”.

Użhorod i Rzeszów to stolice regionów powiązanych geograficznym rejonem Karpat. Historia obu miast i ich sąsiedzkie położenie tworzy ciekawe tło dla fotograficznego portretu obu miast. Projekt rozpoczął się fotograficzną wizytą przedstawicieli RSF w Użhorodzie, w dniach 24-26.02.2017. Miesiąc później, w pierwszy wiosenny weekend 24 – 26.03.2017 gościliśmy ukraińskich fotografów w Rzeszowie.

Projekt Fotograficzne spotkanie dwóch karpackich stolic Rzeszów – Użhorod 2017 jest swoistą fotograficzną dokumentacją architektury i życia społecznego Użgorodu i Rzeszowa. Ze względu na swoją artystyczną specyfikę fotografia nigdy nie prezentuje obiektywnego i beznamiętnego obrazu, jej nieusuwalnym walorem jest wrażliwość autora, wybór tematu, kadru i sposobu przedstawienia. Z tego powodu, zgodnie z zamierzeniem organizatorów wystawa jest przede wszystkim “fotograficznym dialogiem” autorów pochodzących z obu miast na temat wizerunku Rzeszowa i Użgorodu – “karpackich stolic” – miast które w swoim regionie pełnią rolę centrów administracyjnych, gospodarczych, kulturalnych i społecznych.

Projekt miał na celu nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy podkarpackimi i zakarpackimi fotografami. Jego tematem jest dokumentacja fotograficzna stolicy Zakarpacia – Użgorodu ze szczególnym uwzględnieniem architektury, street-photo, fotografii społecznej.

Uczestnicy projektu: Ярослав Шелепа, Андріана Нагорняк, Ярослав Макар, Люба Штефан, Ярослав Дуленко, Сергій Канайло, Іван Буркало, Василь Зубач, Володимир Ньорба (UA).

Jerzy Skiba, Artur Wysocki, Sławomir Gibała, Andrzej Potera, Agnieszka Szafirska, Katarzyna Warańska, Sławomir Fornal, Jan Szczepański, Jarosław Mazur (PL).

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Użhorod

Dzisiaj, 25.05.2018
Jutro, 26.05.2018
miasteczko akademickie UR, ul. Cicha
festiwal

Hilton Garden Inn, godz. 09:00
spotkanie

Vinyl, godz. 19:00
koncert

Plac AK, ul. Szopena, AL. Lubomirskich, parking RARR, godz. 11:00
impreza

Pojutrze, 27.05.2018