Czerwiec w Filharmonii: Zakończenie sezonu, Koncert Dyplomowy i "Zemsta nietoperza"
Koniec sezonu artystycznego nie oznacza przerwy wakacyjnej.
Czerwiec w Filharmonii: Zakończenie sezonu, Koncert Dyplomowy i "Zemsta nietoperza"

Już w najbliższy piątek tj. 9 czerwca 2017r., o godz. 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbędzie się koncert na ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2016/2017. Wystąpią:

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

  • Jiri PETRDLIK – dyrygent
  • Marek ZVOLANEK - trąbka
  • W programie koncertu znajdą się:
  • J.N. Hummel – Koncert na trąbkę Es-dur
  • A. Bruckner – V Symfonia B-dur

Hummel znany jest nie tylko miłośnikom muzyki fortepianowej. Austriacki wirtuoz fortepianu, jeden z czołowych przedstawicieli późnego klasycyzmu zasłynął również z Koncertu na trąbkę (1803). Utwór napisany dla słynnego wiedeńskiego trębacza, Antona Weidingera, to kompozycja, która pozwoli soliście w pełni pokazać kunszt gry na instrumencie. V Symfonia (1876) Bruckner da pole do popisu orkiestrze. Współcześni nadawali dziełu tytuły „Średniowieczna”, „Katolicka”, „Chorałowa”, próbując określić ogólną atmosferę tej muzyki. Sam kompozytor mówił, że V Symfonia to jego „mistrzowskie dzieło kontrapunktyczne”, i trudno w niej nie dostrzec bogactwa polifonicznych głosów. Głębia utworu wyrażają się także w dramatycznych kulminacjach, które sąsiadują z fragmentami pełnymi tajemniczego piękna. Wizjonerskie dzieło Brucknera domaga się od słuchacza skupienia, począwszy od delikatnego, rodzącego się jakby z nicości Adagia, aż do potężnej, podwójnej fugi w Finale.

Koniec sezonu artystycznego nie oznacza przerwy wakacyjnej.

14 czerwca 2017r. (środa) o godz. 13:00 zaplanowany został KONCERT DYPLOMOWY dla młodzieży szkolnej, a 25 czerwca 2017r. (niedziela) o godz. 18:00 – Operetka w trzech aktach – „ZEMSTA NIETOPERZA” w reżyserii Dariusza Stachury  w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, Solistów Teatru Muzycznego w Łodzi, Artystów Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Michała Kocimskiego.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Filharmonia Podkarpacka , Zemsta nietoperza , koncert dyplomowy