Z natury - malarstwo Eniko Szucsan i Justyna Michalik

Kiedy: 30.01.2020 - 13.02.2020
Gdzie: Rzeszowski Inkubator Kultury
Uwagi: Wernisaż wystawy odbędzie się 30.01 o godz. 18:00
Reklama

Wystawa oscylująca tematyką wokół natury rozumianej wieloznacznie.

Z perspektywy szkolnej - artystki skupiają się na pracy z naturą, poprzez wnikliwą obserwację, przyjmując mimetyczną postawę wobec twórczości. Stąd wystawa składa się z pejzaży plenerowych, martwych natur i studiów postaci.

Młode malarki podejmują tematy klasyczne, inspirowane głównie nowoczesnym akademizmem. "Z natury" to wystawa opowiadająca o zespoleniu ludzi i ich najbliższego otoczenia z naturą.

Artystki zwracają uwagę na wiele podobieństw łączących ich twórczość u podstaw, jednakże dążenie i ostateczne motywację stanowią o ich wyraźnej autonomii.

Eniko podejmuje próbę oddania faktycznej i sensorycznej rzeczywistości z wyraźnie zaznaczonymi elementami psychologicznymi, które objawiają się w jej portretach, klimatycznej kolorystyce i w końcu poprzez symboliczne znaczenia.

Justyna interesuje się wrażeniowością przy jednoczesnej próbie oddania istoty i niepowtarzalnego charakteru poprzez grę zestawień kolorystycznych z właściwą dla nich formą.

Celem wystawy nie jest wyeksponowanie kontrastu oddzielającego obie autorki od siebie lecz stworzenie wspólnej platformy estetycznej.

 

Tagi: wystawa, malarstwo, Rzeszowski Inkubator Kultury, Z natury, Eniko Szucsan, Justyna Michalik

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 21.10.2020
Jutro, 22.10.2020
Pojutrze, 23.10.2020
Sobota, 24.10.2020
Reklama
Reklama