Walfad, Tension Zero, Acute MInd, Animus

Kiedy: Piątek, 26.04.2019
Gdzie: Vinyl
Start: 18:00:00
Bilety: 20/25 zł
Reklama

Progresywna Wiosna w Rzeszowie.

Reklama

Z wielką przyjemnością zapraszamy na koncert Tension Zero oraz naszych przyjaciół z Walfad - We Are Looking For A Drummer, ACUTE MIND i Animus!

Reklama

Wpadnijcie do Klubu Winyl w Rzeszowie 26.04.2019 na solidną dawkę progresywnych dźwięków!

Reklama

Bilety w cenie 20/25 zł już niedługo dostępne w klubie w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu!

Walfad

Reklama

Czy trzeba lepszej rekomendacji dla znających się na rzeczy słuchaczy, jak fakt, ze dzieli scenę z takimi legendami, jak Procol Harum czy Marillion ?
Walfad powstał w 2011 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Wojtka Ciuraja. Od tego czasu grupa wydała trzy albumy, wysoko oceniane zarówno przez krytyków jak i fanów w kraju i zagranicą. Muzyka Walfad to fuzja rockowych, bezkompromisowych brzmień z poetyckimi, zmuszającymi do myślenia tekstami w języku polskim. Młodzieńcza energia obecna w zespole uwidacznia się szczególnie na żywo, gdzie Walfad udowadnia, że jest jedną z najbardziej obiecujących grup rockowych w kraju.
Poprzedni album wodzisławskiej formacji zatytułowany Momentum zajął czołowe lokaty w plebiscytach na płytę rocku, a utwory na nim zawarte świetnie radziły sobie na listach przebojów (Antyradio, rockserwis.fm). Trasa promująca ten materiał objęła cały kraj. W kwietniu 2017 roku zespół Walfad otwierał Marillion Weekend w Łodzi. Co ważne, legenda progresywnego rocka osobiście wybrała Walfad jako swój suport, a 15 pazdziernika 2017 roku młodzi muzycy spełnili kolejne swoje marzenie, zagrali w Spodku przed Procol Harum !
Po dwóch latach od wydania „Momentum”, młodzi muzycy ze Śląska 12 października powracają z nowym albumem. „Colloids” zawiera siedem, wymykających się szufladkowaniu kompozycji. Styl zespołu ewoluuje z płyty na płytę i czwarty już album jest tego najlepszym przykładem. Jeszcze nigdy zespół tak odważnie nie flirtował z muzyką improwizowaną. Nowe rozwiązania, a także stałe elementy twórczości zespołu takie jak rockowa zadziorność, poetyckie i zaangażowane teksty tworzą najbardziej kompletny album w historii Walfad. Na „Colloids” zespół nie unika trudnych tematów, udowadniając że prawdziwa idea muzyki rockowej jest wciąż żywa. Oprócz licznych odniesień do bieżącej sytuacji w naszym kraju, album porusza także kwestie związane z dyktatem większości, koniunkturalizmem i wyczerpaniem narzucanych norm i idei.
Promując album zespół, odbył trasę z zespołem Riverside , a także otwierał koncerty Colina Bassa.

Tension Zero
Co powstanie ze spotkania: Znanej z Voice Of Poland, szalonej, rudowłosej pasjonatki, która nie przeżyje dnia bez śpiewania? Inżyniera, ojca który biorąc przestrojoną gitarę do ręki przemienia się w rockmana? Europejczyka, na co dzień programisty, który z powodzeniem mógłby improwizować na fortepianie z jazzmanami? Młodego studenta perkusji klasycznej na Akademii Muzycznej, który częściej słucha djentu niż muzyki poważnej? I fana kulturystyki, miłośnika niskich dźwięków, który wywołał to zamieszanie? TENSION ZERO! Tak jak nasze życie jest różnorodne tak i nasza muzyka łamie wszystkie schematy i konwenanse tworząc nową jakość w rocku i metalu progresywnym! Zafascynowani największymi przedstawicielami nieszablonowej muzyki, stworzyliśmy w Polsce własny świat dźwięków, który łączy skrajne melodie, harmonie i rytmy z tekstami dotyczącymi ludzkich emocji. Sprawdźcie nasz debiutancki album ”Human.exe” zrealizowany przez producenta Comy Tomasza „Zeda” Zalewskiego!

ACUTE MIND
Zespół Acute Mind powstał w lutym 2006 roku z inicjatywy Arkadiusza Piskorka. W lipcu 2006 roku własnymi środkami udało się nagrać materiał demo i od tego czasu zespół zaczął koncertować, pokazując się szerszej publiczności podczas festiwali i przeglądów. Początek 2009 roku przyniósł zmiany i Acute Mind rozpocząłowy etap. Wówczas zespół nawiązał kontakt z Markiem Kułakowskim, właścicielem wytwórni ELECTRUM PRODUCTION. Dzięki pomocy Marka, Acute Mind mógł przystąpić do nagrania pierwszej oficjalnej płyty pod okiem realizatora i producenta Sławka Gładyszewskiego. Efektem wspólnej pracy jest albumo tytule ACUTE MIND, który miał swoją premierę 22.03.2010. Dzięki wsparciu Electrum Production, Acute Mind w kwietniu 2010 roku wyruszył na swoją pierwszą ogólnopolską trasę, podczas której zagrał wspólnie z zespołem QUIDAM. Od tego czasu do chwili obecnej zagrali wiele koncertów w kraju i za granicą, grając m.in. wspólnie ze szwedzkim Celestial Decay oraz polskimi Osada Vida, Dianoya, Spotless Mind. Debiutancki singiel zespołu dotarł do 11 miejsca Listy Przebojów Trójki i nadal jest prezentowany w rozgłośniach radiowych i internetowych na całym świecie, tak jak pozostałe utwory z debiutanckiej płyty. Pod koniec 2011 roku wokalista Marek Majewski opuścił Acute Mind, a zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem, przy wsparciu różnych wokalistów. W efekcie przerwa w koncertowo-wydawniczej działalności AM trwała 7 lat, aż do lutego 2018 roku. W zupełnie odmienionym składzie z ponownym udziałem Marka Majewskiego zespół nagrał i wydał singiel I Need You, który gościł na antenach rozgłośni radiowych, w kraju i na świecie odnotowując swoją obecność również na Liście Przebojów Trójki. Od tego czasu, aż do chwili obecnej Acute Mind tworzył materiał na nowy album, którego premiera przewidziana jest na maj 2019 roku. Jednak już wcześniej widzowie Prog Rock Fest 2019, jako jedni z pierwszych będą mieli okazję zapoznać się z nową płytą, którą można będzie zdobyć przedpremierowo podczas trwania festiwalu.
Obecny skład Acute Mind to: Marek Majewski - wokal, gitara Arkadiusz Piskorek – bas Paweł Ciuraj – gitara Piotr Włodarczyk - instrumenty klawiszowe Artur Jasiński - perkusja

Animus
Sześciu nie do końca zrównoważonych mężczyzn grających muzykę, którą ciężko zakwalifikować do jednej szufladki. Trudno powiedzieć, co tak naprawdę grają. Historia zespołu zaczęła się, kiedy to na początku roku 2007 trzech obecnych członków zespołu: Proc, Doniek i Balon, spotkali się na próbie w celu rozpoczęcia wspólnego grania. Zespół ma na koncie wygraną nagrodę publiczności w przeglądach takich jak Rockowa Noc w 2007 jak i PZM "SCENA" 2007 Do 2013 roku zespół czynnie grał koncerty i tworzył kolejne utwory po czym zawiesił działalność. Na ten moment po 5 latach przerwy zespół wraca z nową energią i pokręconymi nowymi kompozycjami. Brzmienie kapeli (dźwięki i słowa) to wypadkowa różnych inspiracji i własnych wizji „muzyki” poszczególnych członków zespołu, doprawiona szczyptą etniki, progresji i eksperymentów z wykorzystaniem różnych instrumentów.

Tagi: Vinyl, Tension Zero, Walfad, Acute MInd, Animus

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Reklama
Reklama