Tymon Tymański

Kiedy: Czwartek, 05.03.2020
Gdzie: Lord Jack
Start: 20:00
Bilety: 40 / 50 zł
Reklama

Tymon Tymański

Paszkwile – premiera solowego debiutu Tymona Tymańskiego

Paszkwile to debiutancka solowa płyta Tymona Tymańskiego na którą składa się 12 utworów częściowo odnoszących się do obserwacji polityczno-społeczno -światopoglądowych. Muzycznie to mieszanka postrocka, postjazzu i elektroniki. Płytę będzie można usłyszeć na rozpoczynającej się 25 października w warszawskiej Hydrozagadce trasie koncertowej. Album promuje singiel Wolność.

Solowy album Tymona Tymańskiego Paszkwile to jego indywidualny i w pełni niezależny głos na temat spraw, które nurtują współczesną Polskę. Teksty są efektem wnikliwej obserwacji, która przełożyła się
na silną potrzebę ostrzeżenia przed zagrożeniem monopartyjnością
i reżimem. Tymon opowiada też o swoim doświadczeniu polskiej wolności po 1989 roku, zachęcając do postawienia na indywidualizm, tolerancję i otwartość.

Przez 27 lat nie przyszło mi do głowy, żeby agitować, pouczać i udzielać wykładów o tolerancji i wolności, o dewaluacji wartości narodowych i wzroście znaczenia wartości jednostkowych.
Na płycie bynajmniej nie odkrywam Ameryki, o co dzisiaj trudno. Wszystkie te racje znajdziecie Państwo genialnie i logicznie wyłożone choćby w Dziennikach Gombrowicza czy jego Rozmowach z Dominikiem DeRoux. A jednak z różnych przyczyn Polacy nie odrobili tych ważnych lekcji światopoglądowych, które uwalniają umysł z mentalnej ciasnoty. – mówi Tymon Tymański.

W produkcji płyty wziął udział stały kwartet Tymańskiego złożony z gitarzysty i współproducenta Marcina Gałązki, pianisty Michała Wandzilaka i perkusisty Tomasza Kopra. Dodatkowo skorzystano z talentów zaprzyjaźnionego bębniarza grupy Blinded Łukasza Kumańskiego oraz perkusisty Jacka Prościńskiego i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Dzięki takiemu połączeniu muzycznych osobowości udało się stworzyć ambitny i eklektyczny album stanowiący kolaż postrocka, postjazzu i elektroniki.

Muzyczny styl to przeżytek. Staram się grać wszystko, co mi się podoba i co mnie inspiruje, swobodnie żonglując stylistyką i brzmieniem, łącząc wyrafinowanie i piękno z zamierzoną brzydotą. Ten muzyczny kierunek nazywa się ZEPSUTECH”. – dodaje Tymon.

Reklama

 

Tagi: Koncert, Tymon Tymański, Lord Jack

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 18.02.2020
Jutro, 19.02.2020
Pojutrze, 20.02.2020
Piątek, 21.02.2020
Sobota, 22.02.2020
Reklama
Reklama