Święto

Kiedy: Sobota, 14.09.2019, 19:00
Gdzie: Teatr Przedmieście
Start: 19:00
Bilety: 20 / 30 zł
Reklama

Bohater spektaklu „Święto” to człowiek pogubiony, miotający się między kochankami, rodzicami tradycjonalistami, księdzem. Każdy chce wrzucić na jego plecy bagaż własnych oczekiwań, ale w nim tkwi mały chłopiec, który, choć pragnie akceptacji i miłości, to jednak nie potrafi, nie chce tego bagażu dźwigać. Frustrację znieczula alkoholem. Kradzione jabłka z parafialnego sadu naznaczyły go grzechem na całe życie, niczym kęs biblijnego jabłka z rajskiego drzewa.

To spektakl rozciągnięty w czasie i przestrzeni. Sztuka zderza ze sobą świat zdesakralizowany i święty, czas zabawy i modlitwy, a także pokazuje „biednego” człowieka i jego skomplikowaną naturę, sprzeczności, namiętności, które rozsadzają go od wewnątrz. Nasz bohater zmaga się z własną pamięcią, przywołuje z przeszłości kolejne osoby i zdarzenia, stawia pytania o sens życiowych wyborów. Fragmenty z powieści wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego stały się podstawą do rozważań o miłości, przemijaniu, śmierci, Bogu i człowieku.

Scenariusz na motywach powieści „Kamień na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Monika Adamiec, Łukasz Lisowski, Paweł Sroka, Maciej Szukała,  Iwona Żytecka

 

Tagi: Teatr Przedmieście, Święto

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 29.02.2020
Jutro, 01.03.2020
Reklama
Reklama