Rzeszów Breakout Days

Kiedy: 17.09.2020 - 19.09.2020
Reklama

Program:

17 września (czwartek)

- godz. 22.00 - Hotel Bristol (Rynek, ul. Kopernika 12) - Nie-Bo, Piotr Nalepa, Wojciech Waglewski, Natalia Kwiatkowska, Żaneta Lubera

Prowadzenie: Jan Chojnacki; Transmisja w Radiu Nowy Świat

Cheap Tobacco to zespół z pogranicza gatunków rock, blues i muzyka alternatywna. Zespół istnieje od 2010 r. W latach 2015, 2016 oraz 2018 wokalistka zespołu Natalia Kwiatkowska została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w kraju według czytelników kwartalnika „Twój Blues”.

Nie-Bo to zespół Roberta Lubery, który od lat z powodzeniem działa na rynku. Jest to otwarty projekt muzyczny niezamykający się wokół jednego gatunku czy estetyki. To próba znalezienia wspólnej płaszczyzny dla muzycznych indywidualności tworzących ten projekt. Cechą charakterystyczna jest emocjonalne, spontaniczne i naturalne podejście do muzyki.


Takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami, takimi jak m.in.: Maciej Maleńczuk, Piotr Nalepa, Maciej Balcar, Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Paweł Kukiz, Artur Gadowski, Kasia Kowalska, Ewa Bem, Żaneta Lubera.
Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata.


Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tym graniu jest jazzu nieskończoność i rozpęd. Czy gra rocka? Tak, bo w tym graniu jest rocka prostota. Czy gra coś jeszcze? Na pewno. Gra dużo!

A w przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej albo klasycznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę), ale lubi też spotykać się „jedynie sam ze sobą”. Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. W roku 1995, Wojciech Waglewski - lider grupy - został uhonorowany „Paszportem Polityki” za "łączenie muzyki różnych kultur". W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem „Fryderyka” - najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego (kategoria: „Kompozytor Roku”). Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Te doświadczenia pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca nie wie, jak nazwać tę muzykę… I dobrze - wystarczy słuchać. I to duchem, a nie (tylko) uchem... I pamiętać, że tu, jak w dobrym kinie, niektóre historie wydarzają się poza słowami i poza kadrem!

Reklama

 Po spokojnej, klimatycznej płycie „7”, Voo Voo wraca z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły RitmoBloco. Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski, natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

Na koncercie “Przekrojowo” usłyszymy nie tylko utwory z ostatnich płyt, ale również wiele niespodzianek z całej muzycznej kariery zespołu! Zapraszamy na muzyczną i emocjonalną ucztę z zespołem Voo Voo.

18 września (piątek)

- godz. 19.00 - parking przy Hali Podpromie (ul. Podpromie) - Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, Voo Voo

- godz. 22.00 - Hotel Bristol (Rynek, ul. Kopernika 12) - Ania Rusowicz

Ania Rusowicz - polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się „złotem”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Album „Przebudzenie” Artystka wyprodukowała sama, zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu. Nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Tym razem Ania wykorzystała instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Reddinga.

Zapraszamy zatem w bigbitowo-rockowo-funkową podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne.

Reklama

19 września (sobota)

- godz. 19.00 - parking przy BWA (ul. Jana III Sobieskiego 18) - PBK Blues, Kłusem z Blusem

Zespół PBK Blues z Ostrawy i Hawierzowa jest jedną z legend czechosłowackiej sceny muzycznej. Działalność rozpoczął w połowie lat osiemdziesiątych. Rok 1986 stał się dla nich przełomowy, kiedy nagrali kultowy utwór Tadeusza Nalepy - Modlitwa. Osobiste spotkanie z nim otworzyło przed nimi kolejną perspektywę i do dziś aktywnie przypominają ponadczasową muzykę zespołu Breakout.

Rzeszowski zespół Kłusem z Blusem jest obecny na scenie muzycznej od kilkunastu lat. Wykonuje szeroko rozumianą muzykę bluesową, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast. Brzmienie zespołu oparte jest na klasycznym instrumentarium: gitara solowa, harmonijka ustna, bas i perkusja. Kompozycje odwołują się do kalifornijskiej odmiany bluesa, charakteryzującej się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu.


W repertuarze Kłusem z Blusem szczególne miejsce zajmują standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej, takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Zespół koncertował na licznych festiwalach bluesowych, w tym pięciokrotnie na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003. Ukoronowaniem kariery zespołu był występ na dużej scenie tegoż festiwalu w 2003 roku.

Kuratorzy: Piotr Nalepa, Robert Lubera

Prowadzenie: Jan Chojnacki

Bezpłatne wejściówki na koncerty do pobrania na stronie estrada.rzeszow.pl/bilety/

 

Reklama

 

Tagi: festiwal

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama