Rzeszów Breakout Days 2019

Kiedy: 12.09.2019 - 14.09.2019
Reklama

Kolejna edycja festiwalu Rzeszów Breakout Days już 12-14 września!

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy, którego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne.

Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 września. W czwartek, 12 września odbędzie się koncert w Studiu Koncertowe im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Koncert główny odbędzie się w piątek 13 września na rzeszowskim Rynku. Podczas tego koncertu 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Kasia Kowalska. Usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę.

Reklama

Po koncercie głównym, w Hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz.

W sobotę, tradycyjnie już spotkamy się przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja by wspólnie zagrać jeden z najsłynnieszych utworów Tadeusza i zespołu Breakout - "Kiedy byłem małym chłopcem". Towarzyszyć nam będą m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Na scenie przy wieży Kościoła Farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncertu w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia, które będzie można uzyskać w Estradzie Rzeszowskiej. Szczegóły podamy wkrótce.

Reklama

 

Tagi: Tadeusz Nalepa, Rzeszów Breakout Days 2019

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 06.06.2020
Jutro, 07.06.2020
Pojutrze, 08.06.2020
Wtorek, 09.06.2020
Reklama
Reklama