Rycerze mórz i oceanów

Kiedy: 28.06.2021 - 28.08.2021
Gdzie: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Uwagi: Wystawa w hallu budynku przy ul. Sokoła 13
Reklama

„Rycerze mórz i oceanów. Wystawa muszli ślimaków, małży i głowonogów z kolekcji Marcina Chudzika”. Ekspozycję można zwiedzać od 28 czerwca do 28 sierpnia 2021 r. w budynku głównym WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13, w godzinach otwarcia biblioteki.

Marcin Chudzik jest kolekcjonerem i od blisko 30 lat z pasją gromadzi wyjątkowe okazy pochodzące z lądu, mórz i oceanów. To nie pierwsza wystawa, którą udostępnia, w poprzednim roku Czytelnicy mogli podziwiać wyjątkową kolekcję „Dwa oblicza świata przyrody – świat roślin i żyjące w nim bezkręgowce”. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością.

Tegoroczna, przygotowana przez WiMBP w Rzeszowie wystawa prezentuje muszle ślimaków, małży i głowonogów, które naturalnie możemy znaleźć m. in. na wybrzeżach Oceanu Indyjskiego, Morza Środziemnomorskiego, Morza Bałtyckiego, czy w głębinach Pacyfiku. Szczególną uwagę w ekspozycji zwracają perły w muszlach hodowlanych i olbrzymie okazy Turbinelli - bardzo dużych ślimaków morskich. Czytelnicy odnajdą przygotowane opisy, pomagające rozróżnić okazy, a także ciekawostki związane ze ślimakami, rozkolcowatymi, małżami i mięczakami. Wszystkie okazy zostały pozyskane zgodnie z polskim prawem i międzynarodowymi konwencjami o ochronie przyrody.

Wystawa obejmuje dziesięć gablot i jest umieszczona w hallu budynku głównego WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Będzie dostępna dla zwiedzających przez całe wakacje, do 28 sierpnia. Wstęp na wystawę jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Tagi: wystawa, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama