Biruta i tajemnica rzeki

Dla dzieci - Dla dzieci
Kiedy: Piątek, 15.10.2021, 9:00, 11:00
Gdzie: Teatr Maska
Start: 22:29
Reklama

W wiosce chlubiącej się tytułem najspokojniejszej na świecie zaczynają dziać się niepokojące rzeczy: jedzenie nabiera gorzkiego smaku, dzieci zaczynają chorować, zwierzęta są osowiałe. Zdaje się, że tajemnicza trucizna przenika wodę, którą piją mieszkańcy wioski, którą podlewają swoje ogrody warzywne i którą poją zwierzęta.

W wiosce mieszka od niedawna Biruta, wiedźma, a może po prostu samotna kobieta, która rozmawia ze zwierzętami i z żywiołami. Mówi się o niej, że czci dawnych bogów i zna się na ziołach. Jonas, sołtys wsi, wraz z popierającą go radą, oskarża Birutę o zatruwanie wody i zły wpływ na całą wioskę. Biruta broni się przed zarzutami i proponuje, że znajdzie przyczynę nieszczęścia. Kobieta dostaje ultimatum: ma trzy dni, aby znaleźć winnego, w przeciwnym razie zostanie wypędzona z wioski na zawsze. Biruta w towarzystwie córki Jonasa wyrusza w podróż, w głąb pierwotnych sił przyrody. Efekt jej poszukiwań okaże się zaskakujący.

Reklama

Spektakl, odwołujący się do mitologii bałtyjskiej, łączy odwieczne pytania o sens życia i wartości, na jakich powinna opierać się wspólnota, z aktualnymi kwestiami, takimi jak wpływ człowieka na świat natury czy kobieca siła. Wyruszcie wraz z Birutą w wędrówkę poprzez świat pierwotnych żywiołów. Odkryjmy razem tajemnicę Rzeki!

  • reżyseria: Przemysław Jaszczak
  • autorka sztuki: Katarzyna Matwiejczuk
  • scenografia: Marta Ożóg
  • muzyka: Urszula Chrzanowska
  • teksty piosenek: Katarzyna Matwiejczuk
  • obsada: Natalia Zduń, Anna Złomańczuk, Kamil Dobrowolski, Tomasz Kuliberda, Bogusław Michałek
Reklama

czas trwania: 60 min

Tagi: teatr Maska, spektakl, dla dzieci

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 27.10.2021
Jutro, 28.10.2021
Pojutrze, 29.10.2021
Reklama
Reklama