Besides, Sławek Krzanowski, B17

Kiedy: Piątek, 02.10.2020
Gdzie: Vinyl
Start: 19:00:00
Bilety: 30 / 40 zł
Reklama

Besides


Jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca. 
Tak o projekcie mówi zespół:

“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.” 
Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.


Sławek Krzanowski 

Reklama

Wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz


tekstów. W przeszłości związany z zespołami Lord oraz Lumines. Obecnie działający jako artysta solowy. Melodyjne piosenki, osobiste teksty, specyficzna muzyczna wrażliwość to znaki rozpoznawcze muzyka z Brzeszcz. W 2019r. ukazał się pierwszy singiel pt. ,,Do połowy” . Pozwolił on zakwalifikować się do ogólnopolskiego programu dla artystów ,, Tak Brzmi Miasto” - inkubator. Piosenka pojawiła się w wielu lokalnych rozgłośniach radiowych, zajęła także pierwsze miejsce w grudniowym podsumowaniu audycji ’’Będzie Głośno!” w radiowej Czwórce. Występy solowe to nowa, rozwojowa formuła, kolejny krok na artystycznej drodze. Wokal, gitara wspierane komputerem oraz syntezatorem, niebanalne piosenki, wszystko to składa się na niecodzienny klimat koncertów.
https://www.youtube.com/watch?v=nKt8TeKDD84 

B17


Zespół B17 powstał w grudniu 2014r. a ich pierwszy koncert miał miejsce podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skład zespołu tworzy trójka braci: 
Dawid -gitara basowa, 
Damian - perkusja 
Kamil Wołczasty - gitara elektryczna oraz przyjaciel
Łukasz Urbański - gitara elektryczna. Wszyscy są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku.
Od roku 2016 zespół B17 rozpoczął współpracę z Weroniką Jeleśniański, która jest wokalistką aktywnie udzielającą się w różnych projektach muzycznychi aktorskich. Mimo zróżnicowanych gustów muzycznych wraz z chłopakami odnajdują wspólną ścieżkę muzyczną.
Zespół B17 z powodzeniem brał udział w licznych konkursach muzycznych. W 2015 roku swoje występy dla szerszej publiczności rozpoczął ogromnym wyróżnieniem – formacja
B17 wzięła udział w Konkursie dla Młodych Muzyków Nowe Źródła Gorajec 2015 w kategorii Rock, organizowanym przez Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”.
Podczas finału tego konkursu w Tomaszowie Lubelskim, Jury zafascynowane występem młodych artystów przyznało im I Nagrodę w kategorii Rock.
Kolejnym dużym osiągnięciem jest I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz nagroda specjalna Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej
"Women's Power" w Grójcu koło Warszawy.
Zespół B17 promuje ambitną progresywną i post-rockową muzykę, zarówno w wersji instrumentalnej jak i z wokalem. W roku 2018 zostali finalistami międzynarodowego festiwalu Carpathia Rzeszów Festival, na którym zaprezentowali autorski utwór „AKI”, który już wcześniej został doceniony przez jury XII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O GĘSIE PIÓRO” w SDK w Stalowej Woli. 

Reklama

 

Tagi: Vinyl, Koncert

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 31.10.2020
Jutro, 01.11.2020
Pojutrze, 02.11.2020
Wtorek, 03.11.2020
środa, 04.11.2020
Czwartek, 05.11.2020
Piątek, 06.11.2020
Sobota, 07.11.2020
Niedziela, 08.11.2020
Reklama
Reklama