Besides, Sławek Krzanowski, B17

Kiedy: Piątek, 02.10.2020
Gdzie: Vinyl
Start: 19:00
Bilety: 30 / 40 zł
Reklama

Besides


Jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca. 
Tak o projekcie mówi zespół:

“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.” 
Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.


Sławek Krzanowski 

Reklama

Wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz


tekstów. W przeszłości związany z zespołami Lord oraz Lumines. Obecnie działający jako artysta solowy. Melodyjne piosenki, osobiste teksty, specyficzna muzyczna wrażliwość to znaki rozpoznawcze muzyka z Brzeszcz. W 2019r. ukazał się pierwszy singiel pt. ,,Do połowy” . Pozwolił on zakwalifikować się do ogólnopolskiego programu dla artystów ,, Tak Brzmi Miasto” - inkubator. Piosenka pojawiła się w wielu lokalnych rozgłośniach radiowych, zajęła także pierwsze miejsce w grudniowym podsumowaniu audycji ’’Będzie Głośno!” w radiowej Czwórce. Występy solowe to nowa, rozwojowa formuła, kolejny krok na artystycznej drodze. Wokal, gitara wspierane komputerem oraz syntezatorem, niebanalne piosenki, wszystko to składa się na niecodzienny klimat koncertów.
https://www.youtube.com/watch?v=nKt8TeKDD84 

B17


Zespół B17 powstał w grudniu 2014r. a ich pierwszy koncert miał miejsce podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skład zespołu tworzy trójka braci: 
Dawid -gitara basowa, 
Damian - perkusja 
Kamil Wołczasty - gitara elektryczna oraz przyjaciel
Łukasz Urbański - gitara elektryczna. Wszyscy są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku.
Od roku 2016 zespół B17 rozpoczął współpracę z Weroniką Jeleśniański, która jest wokalistką aktywnie udzielającą się w różnych projektach muzycznychi aktorskich. Mimo zróżnicowanych gustów muzycznych wraz z chłopakami odnajdują wspólną ścieżkę muzyczną.
Zespół B17 z powodzeniem brał udział w licznych konkursach muzycznych. W 2015 roku swoje występy dla szerszej publiczności rozpoczął ogromnym wyróżnieniem – formacja
B17 wzięła udział w Konkursie dla Młodych Muzyków Nowe Źródła Gorajec 2015 w kategorii Rock, organizowanym przez Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”.
Podczas finału tego konkursu w Tomaszowie Lubelskim, Jury zafascynowane występem młodych artystów przyznało im I Nagrodę w kategorii Rock.
Kolejnym dużym osiągnięciem jest I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz nagroda specjalna Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej
"Women's Power" w Grójcu koło Warszawy.
Zespół B17 promuje ambitną progresywną i post-rockową muzykę, zarówno w wersji instrumentalnej jak i z wokalem. W roku 2018 zostali finalistami międzynarodowego festiwalu Carpathia Rzeszów Festival, na którym zaprezentowali autorski utwór „AKI”, który już wcześniej został doceniony przez jury XII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O GĘSIE PIÓRO” w SDK w Stalowej Woli. 

Reklama

 

Tagi: Vinyl, Koncert

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 30.10.2020
Jutro, 31.10.2020
Pojutrze, 01.11.2020
Poniedziałek, 02.11.2020
Wtorek, 03.11.2020
środa, 04.11.2020
Czwartek, 05.11.2020
Piątek, 06.11.2020
Sobota, 07.11.2020
Niedziela, 08.11.2020
Reklama
Reklama