Arena Sztuki

Kiedy: 09.09.2019 - 30.09.2019
Gdzie: G2A Arena
Reklama

Comiesięczny cykl wystaw prezentujący prace Artystów z Podkarpacia, jak i reszty kraju. Myślą przewodnią wydarzenia jest aktywizacja i popularyzacja rodzimej sztuki.

Wystawy udostępniane będą okolicznym mieszkańcom, uczestnikom wydarzeń organizowanych w G2A Arena, wycieczkom organizowanym przez Port Lotniczy w Jasionce oraz wszystkim miłośnikom sztuki, którzy zachęceni informacją o organizowanej wystawie zdecydują się odwiedzić obiekt.

Reklama

We wrześniu w G2A Arena zobaczycie prace Doroty Łaz, Maryli Bereś, Grzegorza Beresia i Przemysława Chorążykiewicza.

WEJŚCIE JEST BEZPŁATNE - serdecznie zapraszamy!


MARYLA POPOWICZ-BEREŚ
Absolwentka liceum plastycznego w Jarosławiu, mgr. UR na wydziale Sztuki. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Zajmuje się malarstwem olejnym, grafiką komputerową jak i warsztatową, rysunkiem oraz rzeźbą. Ulubionym motywem jej prac są zwierzęta oraz portrety.

GRZEGORZ BEREŚ
To artysta rzeźbiarz, który przekuł pasję w pracę zawodową. Prowadzi pracownię rzeźbiarską, gdzie wykonuje ręcznie rzeźby z kamienia, granitu, marmuru, piaskowca, odlewy z brązu i nie tylko.
Przodującym tematem jego dzieł są anioły i ludzkie ciało.

DOROTA ŁAZ
Ukończyła Państwowe Licem Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, a następnie Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie, kierunek wychowanie plastyczne. Jest nauczycielem plastyki, który odsłania przed uczniami tajniki swojej pasji.

Należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej w Mielcu, gdzie mieszka i pracuje. W malarstwie preferuje technikę olejną, ale tworzy również w pasteli, akrylu i temperze. Obrazy olejne maluje pędzlem i szpachelką, dlatego mają one grubą fakturę farby.

PRZEMYSŁAW CHORĄŻYKIEWICZ
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane w latach 2016-2019 w czasie ponad 100 lotów samolotami pasażerskimi, głównie na trasie z Rzeszowa do Warszawy i z powrotem. Inne kierunki podróży w Polsce to Kraków, Poznań i Katowice, a za granicę to lot do Tokio. Typy tych samolotów to Bombardier Dash Q400 (z napędem śmigłowym) i Embraer 170, 175, 195, B oeing B 737 oraz Boeing B 787 Dreamliner (z silnikami odrzutowymi). Widok za oknem zależy od miejsca, jakie mamy w samolocie; możemy widzieć całe skrzydło, tylko jego końcówkę, albo silnik. W powietrzu nieraz można zaobserwować różne zjawiska atmosferyczne, takie jak fantastyczne kształty chmur, tęczę, ciepłe kolory nieba w czasie wschodu i zachodu słońca oraz halo, to znaczy pierścienie wokół słońca. Możemy też mieć wrażenie, że stoimy nad brzegiem morza, gdyż chmury pod nami czasem przypominają spienioną wodę. W czasie słonecznej pogody należy uważać, aby nie patrzyć w słońce, ani bezpośrednio, ani na wyświetlaczu telefonu lub aparatu.

 

Tagi: G2A Arena, Arena Sztuki

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Dzisiaj, 05.06.2020
Jutro, 06.06.2020
Pojutrze, 07.06.2020
Poniedziałek, 08.06.2020
Reklama
Reklama