Żywe pająki i skorpiony na wystawie w Rzeszowie

fot. Pixabay
Reklama

Od 17 września mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję poznać z bliska fascynujący świat pająków i skorpionów oraz zgłębić wiedzę o tych stworzeniach. W jednej z filii RDK będzie prezentowana edukacyjna wystawa o pajęczakach.

Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 35 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti, jednego z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi, a także liczne skorpiony.

Zwiedzający wystawę mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta te są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. Bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać bohaterów wystawy.

Najbardziej łagodne ptaszniki są w ciągu dnia wyciągane, a odwiedzający wystawę mają możliwość wzięcia ich do ręki. Zainteresowani mogą również dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata pajęczaków od ich opiekuna. Pająki wyciągane będą z terrarium o każdej pełnej godzinie.

Wystawa ma cel edukacyjny. Pozwala zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane w codziennym życiu. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Reklama

Wystawę można zwiedzać od 17 września do 29 września w godz. 10:00 – 18:00 w Rzeszowskim Domu Kultury Filia Słocina, ul. Ignacego Paderewskiego 154.

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta 883733534.

Ceny biletów:

  • normalny: 15 zł, ulgowy: 10 zł,
  • grupa szkolna: 5 zł od ucznia,
  • rodzinny: 40 zł (2 + 2),
  • dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis.

Bilety do kupienia przy wejściu na wystawę. Płatność tylko gotówką.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: RDK , pająki , skorpiony

Reklama
Reklama