Zobacz zwiastun Maskarady

MINUTKA, Fot. Albert Roca Macia
Reklama

Tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada. W sieci zaprezentowano zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada to święto teatru lalkowego, które wydarzy się już po raz dziesiąty. Z tego powodu tematem przewodnim festiwalu będzie suma. Program festiwalu kierowany jest do widza w każdym wieku. W tym roku Maskarada będzie trwała od 19 do 23 maja 2019.

Podczas 5 dni festiwalowych prezentowane będą różnorodne spektakle, w których główną formą będzie lalka. Do  Rzeszowa zapraszamy spektakle najlepszych teatrów lalkowych z całej Polski i ze świata.  Na obu scenach Teatru Maska, a także w plenerze zaprezentujemy przedstawienia dla dzieci i młodzieży. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic będą mieli okazję zobaczyć najlepsze przedstawienia teatru formy, zdobywające liczne nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach, spektakle doceniane przez krytyków i publiczność, o których mówiło się podczas ostatnich sezonów.

Reklama

Do Rzeszowa przyjadą zespoły z Grecji, Słowacji, Japonii, ponadto Białostocki Teatr Lalek, Teatr Lalek Banialuka, Teatr Malabar Hotel z Warszawy, Teatr Lalki Tęcza ze Słupska, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Baj, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Teatr Fraktal.

Zaprezentowane zostaną również dwie premiery Teatru Maska „#chybanieja” w reż. Pawła Passiniego i „Zaginiony świat” w reż. Grzegorza Grecasa. Konkursowe spektakle oceni jury profesjonalne oraz uczestnicy Małej Akademii Teatralnej Teatru Maska, zostanie także przyznana nagroda tajnego jurora.

Teatralne wydarzenia towarzyszące będą odbywać się również na rzeszowskich ulicach i placach. W programie festiwalu znajdą się warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami, koncert. Podczas festiwalu odbędzie się konferencja dyrektorów teatrów lalkowych i spotkanie Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA. Zapraszamy do Rzeszowa na teatralny „odlot”.

Zobacz PROGRAM MASKARADY

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Maskarada , zwiastun

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama