Znamy kolejne gwiazdy RE: Rzeszów Festival

Znamy kolejne gwiazdy RE: Rzeszów Festival

Natalia Przybysz, Igo, Organek i Baasch to kolejni artyści, którzy dołączyli do line-upu pierwszej edycji nowego letniego festiwalu pn. RE: Rzeszów Festival.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem. Jak zapowiedzieli organizatorzy, Re: Rzeszów Festival będzie pełen energii, pozytywnych emocji i inspiracji. Koncerty będą odbywały się na dwóch scenach.

Na scenie LIVE usłyszymy: Natalię Przybysz, Organka i Igo, którzy dołączyli do ogłoszonych już Brodki, Margaret, Pezeta i Zdechłego Osy. Z kolei Baasch dołącza do ogłoszonej Noviki i rządzić będzie sceną TANECZNĄ w jednym z dwóch dni festiwalu. Dlaczego? Bo Novika i Baasch to dyrektorzy artystyczni sceny tanecznej, to oni na tej scenie zaprezentują swoje muzyczne wybory, które poznamy już wkrótce.

Muzyczna część festiwalu będzie wzbogacona niezwykłą grą świateł. Festiwal będzie nie tylko świetnie brzmiał, ale i świetnie wyglądał. Teren festiwalu zamieni się na cały weekend w Park Świateł. - Chcemy zorganizować najładniejszy wizualnie festiwal na Podkarpaciu, a może i w Polsce. Wspólnie z artystami wizualnymi stworzymy przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię. Świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zachwycające dużych i małych. To będzie scenografia godna epoki Instagrama - przypominają organizatorzy.

Dlaczego “RE:”? Skąd taka nazwa festiwalu? Mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek: - „Razem z Organizatorem postawiliśmy na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Dlatego w logo festiwalu powstał “pierwiastek RE:” - nowy, unikalny i nasz. Jakie ma właściwości? Takie jak Rzeszów - jest nowoczesny i dynamiczny, otwarty, ciekawy zmian i pełen aspiracji. Tak widzimy nasze miasto i taki festiwal chcemy stworzyć. Pełny dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu - tłumaczy prezydent Rzeszowa. - A dlaczego RE:? Bo jest proste, bezpośrednie i bardzo nasze! RE to oczywiście Resovia, ale też dwie litery, które kojarzą się z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i REuse – odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce, na którą mieszkańcy Rzeszowa czekali od lat. W naszym regionie brakowało wyrazistego wydarzenia dla ludzi spragnionych najlepszej polskiej muzyki w unikalnej oprawie, szukających inspiracji i wrażeń z najwyższej półki. Nowy festiwal ma szansę to zmienić - podsumowuje Konrad Fijołek. Chcemy, żeby za parę lat RE: RZESZÓW FESTIWAL był dla Rzeszowa tym, czym dla Gdyni jest Open’er Festival, dla Katowic Off Festival, czy dla Płocka Audioriver, dodaje na zakończenie.

Bilety i karnety na RE: Rzeszów Festival można kupić za pośrednictwem internetowych bileterii Ebilet.pl oraz GOING i EMPIK BILETY. Za bilet jednodniowy zapłacimy od 79 zł, natomiast za karnety od 129 zł.  Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

 

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Brodka , Organek , Margaret , Re: Rzeszów Festival , Novika , Pezet , Zdechły Osa , Natalia Przybysz , Igo , Baasch

Dzisiaj, 02.07.2022
Jutro, 03.07.2022
Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 14:00
teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej, godz. 18:00
Czwartek, 07.07.2022
Piątek, 08.07.2022
Sobota, 09.07.2022
Sobota, 16.07.2022
Piątek, 22.07.2022
Sobota, 23.07.2022
Niedziela, 24.07.2022
Czwartek, 28.07.2022
Piątek, 29.07.2022
Sobota, 30.07.2022
Niedziela, 31.07.2022
Sobota, 06.08.2022
Sobota, 13.08.2022
Sobota, 20.08.2022
Niedziela, 21.08.2022
Sobota, 27.08.2022
Sobota, 03.09.2022
Sobota, 10.09.2022
Rzeszów
Reklama
Reklama