Znamy finalistów i program Rockowej Nocy. Gwiazdą wieczoru będzie Luxtorpeda

Już 24 sierpnia na rzeszowskich Bulwarach rozbrzmiewać będzie szeroko pojęta muzyka rockowa.
fot. Wojtek Cupiał
Reklama

Już 24 sierpnia na rzeszowskich Bulwarach rozbrzmiewać będzie szeroko pojęta muzyka rockowa. Jak co roku Rockową Noc rozpocznie przegląd zespołów, które zakwalifikowały się do finału konkursu dla młodych zespołów. W przeglądzie usłyszymy 5 najlepszych zespołów, które zagrają po dwa własne utwory i jeden utwór z repertuaru Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout we własnej, oryginalnej aranżacji. Zespoły będą „walczyć” m.in. o 3000 złotych, kilkadziesiąt godzin w profesjonalnym studiu nagrań z reżyserem dźwięku, koncert podczas wydarzenia Ro©kowa Noc 2020 oraz statuetkę im. Tadeusza Nalepy.

Oto lista finalistów:

  • Wasabi z Tarnowa
  • Mercurius z Tarnowa
  • Need More Clouds z Tarnowa
  • Hiraeth z Rzeszowa
  • Inclusion z Krakowa
Reklama

Po przeglądzie, na scenie wystąpią zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu. O 18.00 usłyszymy zespół Royal Age (nagroda publiczności 2018), a o 18.45 zespół K.A.C (nagroda główna 2018). Po ogłoszeniu wyników, o godz. 19.45 wystąpi zespół Monstrum, który w tym roku świętuje 25-lecie działalności artystycznej, a o 21.00 gwiazda wieczoru - zespół Luxtorpeda.

Rok 2019 to już czternasta edycja festiwalu, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród odbiorców, jak i zespołów startujących w konkursie. Rockowa Noc to nie tylko impreza w dobrym klimacie muzycznym. To również konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Bulwary , Rockowa Noc , Luxtorpeda , MonstruM , Wasabi , Mercurius , Need More Clouds , Hiraeth , Inclusion

Dzisiaj, 11.12.2019
Jutro, 12.12.2019
Pojutrze, 13.12.2019
Sobota, 14.12.2019
Reklama
Reklama