Zgłoszenia do IX Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych
Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słocińskiej zapraszają podkarpackich wykonawców folklorystycznych do zgłoszenia udziału w IX Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych „Do Korzeni”, który odbędzie się 16 października 2016 roku. Zgłoszenia uczestników są przyjmow
Zgłoszenia do IX Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych

Przegląd „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych z całego województwa podkarpackiego. Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.

W przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe, śpiewacy i instrumentaliści oraz zespoły śpiewacze z akompaniamentem. Dla najlepiej ocenionych wykonawców przewidziane są nagrody pieniężne, wyróżnienia i dyplomy. Szczegółowy regulamin przeglądu „Do Korzeni” oraz karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Prezentacje wszystkich uczestników zostaną poddane ocenie trzyosobowego Jury w składzie: Iwona Josse-Jakubiec (muzyk wokalista, nauczyciel śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie oraz grupy wokalnej Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”), Iwona Augustyn-Balawender (muzyk instrumentalista, wokalista, dyrygent chórów) oraz Małgorzata Płaneta-Zając (muzyk pianista, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Bandoska, znawca folkloru).

Finał przeglądu odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku na nowej sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina. Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Reklama