Żeglarskie opowieści, szanty i muzyka ludowa w weekend na Kwadracie Kultury

Klang

Klang

Dwa wydarzenia zaplanowano w najbliższy weekend na Kwadracie Kultury w  Rzeszowie.  W sobotę 8 sierpnia odbędzie się koncert ludowy Kapela Łola, natomiast w niedzielę, 9 sierpnia będzie można posłuchać żeglarskich opowieści Sławka Gołąba i Macieja Nabożnego oraz koncertu w wykonaniu zespołu Klang.

 

SOBOTA, 8.08.2020

O godz. 19:00 na Kwadracie Kultury odbędzie się koncert ludowy kapeli Łola w składzie Ola Siuzdak, Wojciech Dulski i Janusz Radwański.

Trio gra od 2018 roku. Muzycy Kapeli Łola współpracowali bądź wciąż grają z takimi muzykami starszego pokolenia jak Jan Cebula (śp.), Jan Boroń czy Henryk Marszał – przy nich, a także dzięki własnym poszukiwaniom poznali dogłębnie repertuar pogranicza lasowiacko – rzeszowskiego oraz technikę i ekspresję tradycyjnego grania. Gra do tańca jest żywiołem Kapeli Łola. Grupa gra na potańcówkach i warsztatach tanecznych w Puszczy Sandomierskiej i okolicach Rzeszowa, jej członkowie są inicjatorami oraz regularnie grają na Spotkaniach z tradycjami Rzeszowszczyzny “Łojdiridi”, których uczestnicy tańczą przy tradycyjnej muzyce nierzadko zaimprowizowanych składów, łączących muzyków różnych kapel.

 

NIEDZIELA, 9.08.2020

Uczestnicy niedzielnego wydarzenia na Kwadracie Kultury będą mogli posłuchać żeglarskich opowieści Sławka Gołąba i Macieja Nabożnego, którzy opowiedzą o kajakowej wyprawie na San, przygodach, przyrodzie i obserwacjach obecnego stanu zagospodarowania rzeki na całym odcinku województwa podkarpackiego.

Po pogadance zespół KLANG zauroczy słuchaczy piosenką żeglarską. Ich „specjalnością” są polskie pieśni marynistyczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego.. Impreza odbędzie się na Kwadracie Kultury przy rzeszowskiej zaporze, w narożu ul. Podwisłocze 1A i al. Powstańców Warszawy.

Zespół Klang to fenomen na rynku szantowym. Śpiewają a capella, co ich już wyróżnia, mają specjalny program żeglarski dla dzieci, przywrócili do życia słynne polskie przedwojenne pieśni morskie. Klang tworzy sześciu muzyków: Przemysław Burek, Grzegorz Mazur, Paweł Delikat, Sławomir Gołąb, Łukasz Skowroński i Mirosław Szpyrka.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Kwadrat Kultury , Szanty , Klang , Łola

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama