Zdjęcia pasjonatów fotografii z Nowej Dęby w WDK
W Galerii WDK można obejrzeć zdjęcia Grupy Pasjonatów Fotografii z Nowej Dęby.
Na zdj fragmenty prac prezentowanych na wystawie

12 września 2016 r. o godz. 18:00 w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się finisaż wystawy Grupy Pasjonatów Fotografii z Nowej Dęby. Ekspozycje można oglądać od 1 września codziennie w godzinach otwarcia Galerii.

Kilka orac prezentowanych na wystawie możecie zobaczyć w Galerii poniżej.

Grupa Pasjonatów Fotografii

Jesteśmy grupą osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, które połączyła wspólna pasja - fotografia. Działamy od niespełna pięciu lat przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Wszystko zaczęło się od udziału w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez Roberta Wilka, absolwenta fotografii i realizacji filmu w PSKAKiB  w Krośnie, który ma wieloletnie doświadczenie jako fotograf i instruktor. Robert niejednokrotnie wystawiał swoje prace indywidualnie i grupowo. Dla nas jest osobą, która dzięki swojej pasji pozwala się nam rozwijać, eksperymentować i nabierać coraz większej pewności oraz odwagi w fotografowaniu jak również w prezentowaniu naszych prac. Nasze spotkania są także okazją do dyskusji, wymiany doświadczeń i wspólnego fotografowania w studiu, którym dysponujemy od ubiegłego roku. Zbieramy nowe doświadczenia również  podczas krótkich plenerów w pobliskiej okolicy ale też organizowanych we własnym zakresie kilkudniowych wyjazdów m.in. w Beskid Niski i Wyspowy, do Pragi i Londynu.

Reklama

W ramach zajęć fotograficznych zorganizowaliśmy dwie wystawy w SOK w Nowej Dębie. Braliśmy udział w Krośnieńskim Święcie Fotografii w 2015 r. dzięki zaproszeniu organizatorów -  grupy „Kuźnia Światła” r., gdzie również prezentowaliśmy nasze prace.

W bieżącym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych organizowanych przez WDK w Rzeszowie.

Naszą grupę tworzą osoby o bardzo różnorodnych zainteresowaniach i inspiracjach jeśli chodzi o tematykę fotografii. Każdy stara się rozwijać i doskonalić przede wszystkim to,  w czym czuje się najlepiej, co sprawia mu największą radość, choć oczywiście staramy się nie ograniczać i sięgamy w inne rejony, po inne tematy. Na naszych fotografiach staramy się pokazać uczucia i emocje towarzyszące nam podczas robienia zdjęć.  Inspiracją jest dla nas życie, to, co się dzieje wokół, ludzie, przyroda, przeszłość. Czasem skupiamy się na detalach, kształtach, formach, barwach, czasem staramy się uchwycić całość tego, co widzimy, co nas zainteresuje, zaintryguje. Mimo tej różnorodności łączy nas na pewno miłość do fotografii, chęć eksperymentowania, odkrywania, doskonalenia umiejętności, poczucia satysfakcji z efektów naszej pracy i radość z tego, że możemy robić to, co kochamy.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WDK , Grupa Pasjonatów Fotografii , Galeria WDK , fotografia , zdjęcia

Reklama
Reklama