Zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów od piątku w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa
W najbliższy piątek, 18 listopada o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. W gronie tegorocznych zwycięzców konkursu znalazło się dwóch fotoreporterów z regionu – Tadeusz Koniarz i Jaku
Źródło: BZ WBK Press Foto 2016, Tadeusz Koniarz, Reporter Agencja Fotograficzna 1.miejsce / Człowiek / fotoreportaż

Tegoroczna wystawa BZ WBK Press Foto to 156 zdjęć prezentujących najważniejsze wydarzenia z Polski i świata 2015 roku. Jest wśród nich wiele dramatycznych wydarzeń, pełne emocji zmagania sportowe, ale również zwykła codzienność ludzi, czego przykładem jest Zdjęcie Roku Joanny Mrówki. Wystawę będzie mozna oglądać od 18 do 30 listopada w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Jedno z dramatycznych wydarzeń, które miało miejsce w roku 2015, uwiecznił Tadeusz Koniarz z Agencji Fotograficznej Reporter. Jego fotoreportaż nagrodzony I miejscem w kategorii Człowiek, przedstawia wydarzenie, które dokładnie rok temu miało miejsce w Paryżu.

- 15 listopada ubiegłego roku na paryskim Placu Republiki tysiące ludzi oddało hołd ofiarom zamachów i protestowało przeciw terroryzmowi. Nagły odgłos petard wywołał panikę tłumu. Siły porządkowe postawiono w stan gotowości, policja wkroczyła na Plac. Zebrani ludzie z jeszcze większą siłą wyrażali swoje emocje i protest. Dla fotoreportera dokumentalisty jednym z najważniejszych doświadczeń w pracy jest współodczuwanie i jedność z uczestnikami wydarzeń. W tym dniu tego doświadczyłem – powiedział Tadeusz Koniarz.

Źródło: BZ WBK Press Foto 2016, Tadeusz Koniarz, Reporter Agencja Fotograficzna 1.miejsce / Człowiek / fotoreportaż

Zdjęcia Jakuba Ochnio z Kolektywu Fotografów Afterimage, drugiego laureata z regionu, to kolejny fotoreportaż tego autora przywieziony z Ukrainy i nagrodzony w konkursie BZ WBK Press Foto. To seria zdjęć z różnych regionów wschodniej Ukrainy objętych konfliktem zbrojnym. Okopy po obu stronach frontu, ogromne zniszczenia i ciągłe oczekiwanie na rozwój wydarzeń przypominają o trwającej tam wojnie. Czarno-biały fotoreportaż zdobył II miejsce kategorii Wydarzenia.

   

Źródło: BZ WBK Press Foto 2016, Jakub Ochnio, Kolektyw Fotografów AFTERIMAGE 2. miejsce / Wydarzenia / fotoreportaż

Reklama

Tegoroczny zestaw zdjęć został wybrany przez Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss, spośród ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów. Są one prezentowane w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura i Sztuka oraz Przyroda.

W ramach konkursu przyznanych zostało również pięć nagród specjalnych – Zdjęcie Roku, Nagroda i Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK, Nagroda Rzeczpospolitej i Nagroda Fujifilm.
 

Warsztaty fotograficzne w Rzeszowie

Tegorocznej wystawie w Rzeszowie towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 18 i 19 listopada w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Warsztaty poprowadzi młoda polska fotografka Karolina Jonderko.

 

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita, a partnerem technologicznym Fujifilm.

BZ WBK Press Foto to prestiżowy konkurs fotografii prasowej, do którego swoje zdjęcia zgłaszają czołowi polscy fotoreporterzy. Jego celem jest promocja polskiej fotografii prasowej, którą coraz rzadziej można zobaczyć w mediach. Dzięki organizatorom konkursu każdego roku najlepsze zdjęcia prasowe ogląda wielu mieszkańców naszego kraju.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa , BZ WBK Press Foto

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama