Wystawa Jubileuszowa z okazji 30-lecia pracy twórczej Krystyny Bileńki w Galerii WDK
Krystyna Bileńki, KOLORY ZIEMI, pastel

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Bileńki z okazji 30-lecia pracy twórczej. Wernisaż odbędzie się 10.04.2018 r. o godz.17.30 w Galerii WDK. Wstęp wolny.

Krystyna Bileńki - Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu, założycielem i Prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich
w Rzeszowie. 

Prace wykonuje w różnych technikach : malarstwo olejne, pastel, rysunek tuszem, malowanie na jedwabiu. Tematy do swoich prac czerpie z podróży, inspirując się przyrodą, pejzażem, naturą. Pragnie zwrócić uwagę odbiorcy na otaczające nas na co dzień piękno, które w pogoni za codziennością nie zawsze dostrzegamy.

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach poplenerowych i zbiorowych. Jest laureatką III nagrody Szefa WUSW na IV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim "Bieszczady-87", otrzymała wyróżnienie Towarzystwa d/w z Narkomanią w Koszalinie na Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych "Unieście 88", oraz wyróżnienie Prezydenta Miasta Rzeszowa w 2006 roku. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, USA i Niemczech.

 

 

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: malarstwo , Galeria WDK , Krystyna Bileńka

Reklama
Reklama