Wielkie święto ku pamięci Tadeusza Nalepy już za 3 tygodnie w Rzeszowie

fot. ViC / RESinet.pl
Reklama

Zbliża się wielkie święto ku pamięci ponadczasowego artysty - Tadeusza Nalepy. Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września.

W czwartek, 12 września odbędzie się koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Koncert główny odbędzie się w piątek 13 września na rzeszowskim Rynku. Podczas tego koncertu 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Kasia Kowalska. Usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę.

Po koncercie głównym, w Hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz, jedynej w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka.

W sobotę, tradycyjnie odbędzie się akcja „Gramy dla Nalepy” w ramach której, przy pomniku muzyka na ul. 3 Maja, różni gitarzyści wspólnie zagrają jeden z najsłynniejszych utworów Tadeusza i zespołu Breakout - "Kiedy byłem małym chłopcem". Towarzyszyć im będą m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Na scenie przy wieży Kościoła Farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul.

Reklama

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncerty w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia. Bilety na koncert Martyny Jakubowicz będzie można otrzymać od środy 28 sierpnia w Estradzie Rzeszowskiej (jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia). Bilety na koncert w Radiu Rzeszów będzie można wygrać w konkursach organizowanych na fanpage'u Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Breakout Days to wydarzenie muzyczne stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem. Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy i promuje ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując twórców inspirujących się zespołem Breakout.

PROGRAM WYDARZENIA:

 

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Nalepa , Breakout Days

Dzisiaj, 25.01.2020
Jutro, 26.01.2020
Reklama
Reklama