Węgierski wirtuoz zagra na organach rzeszowskiej Katedry

fot. Materiały prasowe
Reklama

Trwa Podkarpacki Festiwal Organowy. W najbliższą niedzielę, 21 lipca w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu. Początek o godz. 20:00.

Gościem niedzielnego koncertu będzie węgierski wirtuoz Levente Kuzma, który zagra na organach rzeszowskiej Katedry utwory kompozytorów włoskich, niemieckich i francuskich, głównie z nurtu romantycznej i postromantycznej muzyki organowej. Nie zabraknie także muzyki organowej Johanna Sebastiana Bacha, bez której trudno wyobrazić sobie koncert organowy. Wstęp wolny.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego oraz firmy WATKEM.

Do udziału w tegorocznych koncertach, poza rodzimymi artystami, zostali zaproszeni wirtuozi organów z Niemiec, Włoch i Węgier. Nie zabraknie muzyki kameralnej: wokalnej i instrumentalnej z towarzyszeniem organów, dzieł oratoryjnych Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora, a także artystycznego słowa mówionego, przypominającego ciągle trwałe przesłania wybitnych Polaków: św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Różnorodność programowa koncertów, obfitość miejsc ich realizacji wraz z ich walorami historycznymi, architektonicznymi i dekoracyjnymi, stanowią o interdyscyplinarnej wartości i unikatowości formuły Podkarpackiego Festiwalu Organowego.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Katedra Rzeszowska , Podkarpacki Festiwal Organowy , Levente Kuzma , muzyka organowa

Dzisiaj, 21.01.2020
Jutro, 22.01.2020
Pojutrze, 23.01.2020
Piątek, 24.01.2020
Reklama
Reklama