Wakacje w Rzeszowie. Lipcowe propozycje dla maluchów
Sprawdźcie jakie atrakcje czekają na dzieciaki w pierwszym wakacyjnym miesiącu.
Wakacje w Rzeszowie. Lipcowe propozycje dla maluchów

Nie wiesz jak zaplanować Twemu dziecku dwa najbliższe wakacyjne miesiące? Nie musisz wyjeżdżać poza miasto, aby Twoja pociecha mogła skorzystać z szeregu atrakcji. Mamy listę największych imprez, zabaw i spotkań organizowanych w Rzeszowie w bieżącym miesiącu. 

Literacko 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wakacyjne spotkania w bibliotekach pod hasłem „Książka na wakacjach". Spotkania odbywać się będą w dniach 27 czerwca-31 sierpnia w placówkach WiMBP w Rzeszowie. W programie: konkursy literackie, plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, zabawy z książką, zgaduj-zgadule, układanie puzzli, głośne czytanie bajek, Plebiscyt na Najaktywniejszego Czytelnika Lata.

Bajkowo

Muzeum Dobranocek przygotowało dla najmłodszych i nie tylko wystawę prac Surena Vardaniana prezentującą ilustracje do najbardziej popularnych bajek świata, a także bajek i bajeczek współczesnych autorów. Na wystawie można obejrzeć ilustracje do baśni i bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Mały Książę”, „Baśnie Braci Grimm, „Pinokio”, trylogii o Panu Kleksie oraz książek Agnieszki Chylińskiej: „Zezia, Giler i Oczak”, „Labirynt Lukrecji”, „Zezia i wszystkie problemy świata”.

Z Wehikułem Czasu

Muzeum Okręgowe zaprasza na „Muzealny Wehikuł Czasu” - interdyscyplinarny cykl imprez skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodziców, którzy spędzają wolny czas w Rzeszowie i okolicach. Wśród atrakcji m.in. tematyczne warsztaty, gry i zabawy. Spotkania zaplanowane w najbliższym miesiącu odbędą się w dniach 3, 10, 17 oraz 24 lipca.

Tanecznie

Na bezpłatne warsztaty taneczne organizowane w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zaprasza Rzeszowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne „Resovia Saltans”. Wydarzenie zaplanowano w dniach 4 – 8 lipca, w godz. 16.00 – 20.00. Spotkania taneczne są przeznaczone dla uczniów szkół średnich. W programie – nauka tańców takich jak polka, walc, polonez, krakowiak, mazur, kujawiak, oberek oraz elementy tańca klasycznego.

Z Rzeszowskim Domem Kultury

Rzeszowski Dom Kultury w okresie wakacyjnym zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat (rocznik 2004 - 2009) na letni wypoczynek. Zajęcia organizowane będą od 4 lipca do 5 sierpnia 2016 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-14:00 w filiach: „Biała”, „Country”, „Krynicka”, „Pobitno”, „Słocina”, „Staromieście”, „Staroniwa”, „Wilkowyja”, „Zalesie”, „Załęże”, „Zwięczyca” oraz w godzinach 8:00-16:00 z wyżywieniem w filii „Miłocin”. Ilość miejsc jest ograniczona, maksymalna liczba dzieci w grupie to 30 osób. Zapisy prowadzone będą do 30 czerwca dla rodzin z Rzeszowa, natomiast w przypadku wolnych miejsc od 27 czerwca do 30 czerwca dla rodzin z innych miejscowości.  Opłata za jednego uczestnika wypoczynku wynosi: 55,00 zł za jeden tydzień, natomiast dla posiadaczy Karty „Rodzina Wielodzietna 3+” przysługuje rabat 50%, 185,00 zł za jeden tydzień z wyżywieniem natomiast dla posiadaczy Karty „Rodzina Wielodzietna 3+” koszt jednego tygodnia z wyżywieniem wynosi 127,50 zł.

Zajęcia na miejscu:

Warsztaty cyrkowe, z żonglerki, szczudlarskie oraz z tworzenia baniek mydlanych; warsztaty z kryminalistyki; warsztaty chemika i fizyka; wizyta policjanta; tworzenie autorskiej biżuterii; warsztaty naukowo-techniczne „Robotyka”; Mały egzamin na kierowcę; warsztaty pierwszej pomocy; Poszukiwacze skarbów, szyfrowanie kodów; wakacyjne lekcje historii w wykonaniu wojów słowiańskich ze Stobiernej; Mini Play Back Show – prezentacja własnych układów tanecznych; warsztaty Angry Birds; Fotografujemy przyrodę – plener fotograficzny; Quilling – tworzenie indywidualnych prac; Pizza Day; zawody sprawnościowe na boisku ORLIK, zajęcia edukacyjne z Hammerland Workshop „Przygoda z fizyką”;, nauka tańca greckiego „Zorba”; spotkanie z wojskowym; plener malarski - „Lato”; nauka afrykańskiej piosenki "Ga gona yaswanang le Jesu”- wykonywanie piosenki z dobraną gestykulacją, spotkanie z fotografią: wizyta Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego; warsztaty aktorskie; zajęcia z lotnictwa z firmą Aeromentors; nauka tańca indiańskiego - do muzyki granej na tradycyjnych indiańskich instrumentach;

Wyjścia:

Wycieczka do Osady Słowiańskiej w Stobiernej; wycieczka do Alpakarni – Centrum Zooterapii w Kielnarowej; wyjście do kina „Zorza” oraz „Helios”; warsztaty wyjazdowe „Mali Architekci” oraz „Budownictwo”; wycieczka do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojnie światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i do skansenu w Markowej; wycieczka do „Siedliska Janczar” w Pstrągowej; uczta w naleśnikarni; wycieczka na fontannę multimedialną,  śniadanie na świeżym powietrzu; warsztaty wyjazdowe: Kreatywnie  i ekologicznie – tektoroboty; wycieczka do Muzeum Dobranocek; podziemna trasa turystyczna, śniadanie na Rzeszowskim Rynku; wyjście do „Fantazji” lub „Kolorowego Świata”; wyjście do Muzeum Etnograficznego – lekcja muzealna; wizyta w remizie OSP Wilkowyja; wycieczka do ZOO Marketu MAJSTER– lekcja zoologii; wycieczka do Huty Szkła Dekoracyjnego w Rymanowie; wycieczka do Portu Lotniczego w Jasionce; wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Świerczowie – zielona lekcja i spacer ścieżką przyrodniczą; wyjście do Filharmonii Podkarpackiej; mini Golf na Lisiej Górze oraz wyjście do Happy Jump; wycieczka do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie; wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie; wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku; pobyt w Kręgielni Kula oraz Kinie 7D.

W wodzie 

Orzeźwić się w upalny wakacyjny dzień można na basenach ROSiR-u w godz. 9.00 – 19.00. Osoby dorosłe płacą za bilet 8 zł, młodzież szkolna – 6 zł, dzieci do 7 lat – bezpłatnie. W ostatnich dwóch godzinach działania basenu – dorośli – 6 zł, młodzież szkolna – 3 zł, dzieci w wieku do 7 lat – wejście za darmo. Atrakcja w postaci zjeżdżalni jest dodatkowo płatna – 50 groszy za bilet ulgowy i złotówka za bilet normalny. Ci, którym tradycyjny basen nie wystarcza mogą zażywać letnich kąpieli w chłodnej wodzie naszego zalewu. Czynne jest miejskie kąpielisko Żwirownia znajdujące się w rejonie ul. Kwiatkowskiego. Wstęp na kąpielisko jest możliwy co dzień w godz. 10.00 – 18.00. Bilet normalny – 2 zł, ulgowy – 1 zł, dzieci do lat 7 – bezpłatnie. Wypożyczalnia sprzętu wodnego: 10:00 do 18:00 Ceny wypożyczenia sprzętu wodnego: kajak – 6zł/godz., rower mały – 10zł/godz., rower duży – 15zł/godz.

Z Muzeum Dobranocek

Wakacje z Muzeum Dobranocek 2016 to co dzień inne formy atrakcji. W poniedziałek – dzień łamigłówek, we wtorek warsztaty plastyczne, w środę warsztaty filmowe, w czwartek warsztaty plastyczne, w piątek dobranockowe podróże. Poniżej dokładna rozpiska:

04-08.07 Tydzień z Misiem Uszatkiem
Tegoroczne wakacje w Muzeum Dobranocek otwiera Miś Uszatek i jego przyjaciele. Przeniesiemy się na polanę, gdzie wraz z misiem o klapniętym uszku będziemy poznawać leśny świat. Poniedziałek spędzimy na łamigłówkach i misiowym bingo. We wtorek i czwartek  - dniach warsztatów twórczych- w ruch pójdą nożyczki, papier kolorowy i klej. Środa- będzie dniem plastelinowych warsztatów animacji, poznamy podstawowe pojęcia z zakresu wiedzy o filmie, a także dowiemy się jak wygląda lalka filmowa. Ostatni dzień tygodnia  poświęcony będzie dobranockowej podróży do Maluszyna. Codziennie na dużym ekranie obejrzymy przygody Misia, a także zwiedzimy ekspozycję naszego muzeum.

Reklama

11-15.07 Tydzień z Muminkami
Od 11 lipca zagościmy w Dolinie Muminków, wspólnie poznamy świat skandynawskich trolli. Poniedziałek wspólnie z Muminkiem i Migotką przejdziemy przez tajemniczy labirynt i zagramy z Małą Mi w grę, w której niezbędną będzie wiedza dotycząca dobranocki.  Wtorek  będzie dniem warsztatów twórczych, mali artyści tym razem użyją pędzli i farb. W środę  stworzymy krótki film animowany, w którym główną rolę zagra Mama Muminka. W czwartek wcielimy się w małych architektów i z pudełek zrobimy domek muminków.  W piątek wybierzemy się w podróż po ojczyźnie Muminków – Finlandii. Nie zabraknie także zwiedzania muzeum i oczywiście oglądania dobranocek.
 
18-22.07 Tydzień W. Disney’a
Trzeci tydzień wakacyjnych przygód  poświęcony jest twórczości W. Disneya. Na muzealnym ekranie zagoszczą bohaterowie zza oceanu. W poniedziałek oscarowa Myszka Miki  przeprowadzi nas przez dzień łamigłówek,  we wtorek  wykonamy maski  Miki, Pluta i Donalda. W środę stworzymy rysunkowy film animowany jak na W. Disneya przystało, w czwartek użyjemy farb by stworzyć disneyowski świat, natomiast w piątek z wszystkimi bohaterami wyruszymy w niezapomnianą podróż.

25-29.07 Tydzień Gumisiów
W czwartym tygodniu wakacji przeniesiemy się w średniowieczny świat Gumisiów – które dzięki magicznemu napojowi z gumijagód potrafią bardzo wysoko skakać. Podobnie jak w poprzednich tygodniach w poniedziałek sprawdzimy wiedzę o Gumisiach, poćwiczymy spostrzegawczość i zapamiętywanie. We wtorek i czwartek stworzymy z plasteliny i kolorowych papierów postacie Gumisiów, w środę ożyją one na planie filmu animowanego,  w piątek Gumisie zabiorą nas w tajemniczą podróż do Japonii by zgładzić złego smoka.

08-12.07 Tydzień Misia Colargola
Sierpień wystartuje pod znakiem sympatycznego misia Colargola. Tydzień zaczniemy od łamigłówek i gier planszowych. We wtorek i czwartek postaramy się stworzyć „coś z niczego” – bajkowi bohaterowie powstaną tym razem z materiałów recyklingowych. W środę stworzymy film animowany z Colargolem w roli głównej, natomiast w piątek wybierzemy się z nim w podróż w … kosmos.

16-19.08 Tydzień Baltazara Gąski
Kto nie pamięta kim był profesor Baltazar Gąbka, Kucharz Bartolinii Bartłomiej ten koniecznie musi odwiedzić Muzeum Dobranocek od 16 do 19 sierpnia.  Tydzień rozpoczniemy  we wtorek od krzyżówek, rebusów i gier. Plan filmowy w środę będzie związany z Krainą Deszczowców, Psiogłowców i Grodem Kraka. We czwartek na warsztatach twórczych z bibuły i tkanin powstaną smoki. Plan W piątek – w dobranockowy dzień podróży – zawitamy do Krakowa, by wspólnie ze Smokiem Wawelskim poznać miasto i jego legendy.

22-26.08 Tydzień z Pampalinim

Wakacje zakończymy z łowcą z zwierząt Pampalinim. Krzyżówki i rebusy w poniedziałek będą dotyczyły egzotycznej fauny. Na warsztatach twórczych we wtorek i czwartek stworzymy  zoo, w środę na planie filmowym pojawią się żyrafy i słonie, natomiast w piątek wyruszymy w podróż do Afryki. Godziny odbywania warsztatów 10.00-12.00. Indywidualnie: cena 20 zł za 1 dzień, 60 zł za cały tydzień. Grupowo: 6zł/os + 25zł usługa prowadzącego .
 
Wakacje z Millenium Hall 
 
Millenium Hall proponuje zarówno atrakcje weekendowe, jak i letnie półkolonie organizowane w dni powszednie, tj. od poniedziałku do piątku. Z jakich wydarzeń przewidzianych na czas wakacji mogą skorzystać dzieci i młodzież? Poniżej szczegółowa rozpiska:
 
Przystanek wakacje
 
W każdy wakacyjny weekend - sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00 - 18:00, na wszystkie dzieci czeka mnóstwo atrakcji! Dmuchańce, elektroniczne samochodziki, plac zabaw oraz bezpłatne zajęcia pod okiem animatorek.
 
Letnie półkolonie w Fantazji

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 16:00 na dzieci czeka moc atrakcji. Wakacyjne półkolonie podzielone są na tematyczne tygodnie, a każdy z nich to ciekawe doświadczenia, dużo uśmiechu i dobrej zabawy oraz nowe przyjaźnie. Program półkolonii został przygotowany różnorodnie, z naciskiem na atrakcyjną zabawę, przyjemną naukę i wypoczynek.

04.07-08.07 tydzień artystyczny – warsztaty literackie, zajęcia muzyczne, zabawy taneczne, wizyta w galerii sztuki, warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne

11.07-15.07 tydzień sportowy – zajęcia ruchowe, fair play w sporcie, zabawy taneczne, warsztaty kreatywne, rozgrywki indywidualne i zespołowe

18.07-22.07 tydzień kulinarny – warsztaty cukiernicze, zajęcia kulinarne, Fantastyczna Fabryka Słodyczy, czyli własnoręczne robienie lizaków, zabawy ze smakami świata, zajęcia z dietetykiem

25.07-29.07 tydzień bezpieczeństwa i zdrowia – zajęcia z dietetykiem, spotkanie z pedagogiem i policjantem, radosna zabawa, warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne

01.08-05.08 tydzień artystyczny – warsztaty literackie, zajęcia muzyczne, zabawy taneczne, wizyta w galerii sztuki, warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne

08.08-12.08 tydzień sportowy – zajęcia ruchowe, fair play w sporcie, zabawy taneczne, warsztaty kreatywne, rozgrywki indywidualne i zespołowe

16.08-19.08 tydzień kulinarny – warsztaty cukiernicze, zajęcia kulinarne, Fantastyczna Fabryka Słodyczy, czyli własnoręczne robienie lizaków, zabawy ze smakami świata, zajęcia z dietetykiem

22.08-26.08 tydzień bezpieczeństwa i zdrowia – zajęcia z dietetykiem, spotkanie z pedagogiem i policjantem, radosna zabawa, warsztaty plastyczne, zajęcia kreatywne.

Codziennie obiad (drugie danie, herbata lub woda z sokiem) i podwieczorek oraz woda mineralna bez limitu, bilet na bajkę w Multikinie, zajęcia sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu na skwerze Millenium Hall. Dzieci przebywać będą na terenie Millenium Hall pod opieką doświadczonych animatorów.
 
Zapisy dzieci w wieku 5-10 lat odbywają się w Fantazji w Millenium Hall na poziomie 2. Istnieje możliwość zapisania dzieci na poszczególne dni półkolonii, a także na całe tygodnie. W każdy wybrany dzień od godziny 7:30 do godz. 10:00, można dokonać zapisu dziecka. Jeden dzień pobytu dziecka to koszt 55 zł. Przy zapisie na minimum trzy dni w jednym tygodniu, cena za jeden dzień wynosi 50 zł. Koszt całego turnusu to 250 zł. Informacje w Fantazji na poziomie 2 i pod numerem telefonu 667 943 370.

Na kręgielni
 
Kula Bowling & Club zaprasza w okresie wakacyjnym grupy zorganizowane, wycieczki oraz półkolonie. Przygotowano specjalną ofertę. Gra w kręgle w cenie od 6 zł za jedno dziecko. Dodatkowo możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, opcja przygotowania posiłków dla dzieci, darmowa pomoc instruktora, specjalna oferta dla opiekunów grup.

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: wakacje w Rzeszowie , lipiec w Rzeszowie

Reklama
Reklama