W sobotę kolejna impreza na Kwadracie Kultury. Będzie słuchowisko, koncert i kino plenerowe

fot. Joanna Bród / Materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej
Reklama

Impreza pod nazwą „Podkarpackie Klimaty” odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 lipca od godz. 15:00. Tym razem uczestnicy będą mogli zrelaksować się w strefie słuchowego chillout'u pn. "UCHO - Dźwiękowy Wehikuł Open Air" przy podkarpackich słuchowiskach. Wezmą udział w koncercie pn. "Cymbały znane i nieznane" w wykonaniu Michała Rydzika i jego uczniów, na rzeszowskich cymbałach. Zobaczą także w plenerowym kinie filmy dokumentalne z konkursu Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

PROGRAM IMPREZY

15:00-18:00 - UCHO - Dźwiękowy Wehikuł Open Air

Seanse słuchowisk w plenerze. Uczestnicy otrzymają słuchawki, dzięki którym będą mogli zanurzyć się w dźwiękowej podróży. Pilotażowa edycja projektu została zrealizowana w ramach międzynarodowego festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury w 2018 i 2019 r. Inicjatywa Kuby Kowalskiego zyskała tak duże zainteresowanie i sympatię odbiorców, że teraz powróciła w nowej odsłonie, plenerowej odsłonie na Kwadrat Kultury.

18:00-18:30 - Cymbały znane i nieznane - koncert w wykonaniu cymbalisty Michała Rydzika i jego uczniów

Koncert na rzeszowskich cymbałach melodii i dawnych współczesnych, w wykonaniu Michała Rydzika i jego uczniów, w ramach międzynarodowego projektu „ARTISTIC” prowadzonego przez RARR S.A. Dziś w Polsce jest tylko garstka ludzi, którzy potrafią grać na cymbałach. Przy tej okazji koncert, oprócz przybliżania dawnej sztuki muzycznej i niematerialnego dziedzictwa kulturowego, promuje kampanię crowdfundingową wspierającą wydanie dwupłytowego albumu instrumentalnego regionalnych cymbalistów poprzez portal:

https://zrzutka.pl/cymbaly-znane-i-nieznane?utm_medium=social&utm_source=messenger&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1eBruHux-zLK-VhyNfFFupil-X-nioAM2BSOD8t_RN_8bUwbggs-wLirM

Reklama

19:00-20:30 - Podkarpackie Kino Plenerowe

Seanse z filmami twórców z Podkarpacia, wyselekcjonowane w ramach konkursu Podkarpackiej Kroniki Filmowej organizowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową. Repertuar obejmuje filmy: "Sklep Schaittra" (2018) reż. Bartosz Babelski, Jacek Gut; "Płatnerz musi być muzykiem" (2017) reż.Katarzyna Mazurkiewicz , "Hugo z Jasła" (2018) reż. Paulina Ibek; "Świat wg Łukasza" (2016) reż. Piotr Socha.  Informacje na temat filmów są dostępne na stronie Podkarpackiej Komisji Filmowej:

https://www.podkarpackiefilm.pl/pl/filmyy/filmografia-podkarpacka-kronika-filmowa

Wstęp wolny.

UWAGA! Na terenie Kwadratu Kultury należy przestrzegać poniższych zasad:

  • zachowujemy odpowiedni odstęp od innych ludzi (min. 1,5 m)
  • korzystamy z miejsc wyznaczonych przez Organizatora
  • zasłaniamy usta i nos przy pomocy maseczek, materiału chust itp.
  • korzystamy ze środków dezynfekcji zapewnionych przez Organizatora
  • zachowujemy czystość
  • nie spożywamy alkoholu i innych substancji odurzających
  • nie palimy tytoniu i innych substancji (w tym e-papierosów) na terenie instalacji
  • przestrzegamy zwyczajowych zasad współżycia społecznego
  • szanujemy i dbamy o wyposażenie Kwadratu Kultury
  • wszelkie zauważone uszkodzenia wyposażenia i sprzętów Kwadratu Kultury niezwłocznie zgłaszamy obsłudze

Na terenie Kwadratu Kultury nie ma obsługi gastronomicznej. Pokarmy, napoje i ewentualnie grill należy zapewnić we własnym zakresie oraz posprzątać po sobie.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: słuchowisko , Podkarpacka Kronika Filmowa , Podkarpackie Klimaty , cymbały , Dźwiękowy Wehikuł Open Air , UCHO

Reklama
Reklama