W sobotę inauguracja Kwadratu Kultury

fot. Materiały prasowe
Reklama

Po wielu perturbacjach, nowe miejsce kultury w Rzeszowie w końcu rozpocznie swoją działalność. W najbliższą sobotę, 21 września odbędzie się impreza inaugurująca Kwadrat Kultury. Gośćmi otwarcia będą: aktorka Siemaszki Dagny Cipora, która wystąpi z recitalem w duecie z Mikołajem Babulą oraz Daze, Dj z Rzeszowa wierny kultywacji płyty winylowej.

„Tak jak w wiele innych naszych działań tak i w Kwadrat - włożymy dużo serca! A zatem, jeśli chcecie świętować razem z nami, przyjdźcie w tę sobotę do Kwadratu Kultury usytuowanego obok Elektrowni Wodnej czyli tzw. Zapory.” – zachęcają na swoim profilu organizatorzy wydarzenia.

W centrum Kwadratu Kultury znajduje się instalacja „Przestrzeń Kwadratowa” aut. Jakuba Szczęsnego. Obejmuje ona 108 m2 parkietów zadaszonych i 36 m2 patio pod chmurką oraz jest w otoczeniu 8 arów trawnika rekreacyjnego z przyłączem energetycznym. Poza instalacją w CHILLOUT Strefie będą do dyspozycji dla uczestników leżaki i hamaki oraz kawiarenka społeczna z napojami bezalkoholowymi. W dyspozycji Fundacji Rzeszowskiej będzie także projektor multimedialny z ekranem, podstawowe nagłośnienie, girlandowe oświetlenie i dwie kabiny toaletowe od Mtoilets. Nowe miejsce kultury powstało z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych i prospołecznych zmian w Rzeszowie.

Twórcy Kwadratu zachęcają mieszkańców do wykorzystywania nowej miejscówki pod swoje działania oraz współtworzenia programu, dlatego podczas inauguracji będą zbierać pomysły na przyszły rok „Zachęcamy nie tylko do udziału w imprezie, ale też do wykorzystywania Kwadratu Kultury w swoich działaniach i włączeniem się we współtworzenie jego Programu Wydarzeń Kulturalnych. Dlatego w trakcie inauguracji, będziemy zbierać, konsultować i odnotowywać wszelki pomysły na wydarzenia, które mogłyby się odbywać na Kwadracie Kultury w 2020 r.”

Przypomnijmy, iż Przestrzeń Kwadratowa powstała w ramach programu Lechstarter, w którym to miasto Rzeszów zajęło 3 miejsce. Miejscówkę zlokalizowano w rejonie elektrowni wodnej nad Wisłokiem.

 

Reklama

PROGRAM INAUGURACJI:

13:00 otwarcie CHILLOUT Strefy, kawiarenki społecznej oraz zbiórki pomysłów do programu Kwadratu Kultury 2020*

18:15 film SEDNO – małe kino plenerowe

19:00 DAGNY CIPORA & Mikołaj Babula – recital rozrywkowy

19:30 Vinyl DJ Set by DAZE

Organizatorzy zachęcają również do przyniesienia swojego grilla i prowiantu oraz ciepłych koców na wypadek chłodnego wieczoru.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Kwadrat Kultury , Przestrzeń kwadratowa

Reklama
Reklama