W Rzeszowie powstanie Muzeum Szwalnictwa

fot. Materiały prasowe
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa pomogą przy współtworzeniu Muzeum Szwalnictwa, które znajdzie się w Starej Szwalni, dawnej galerii Rotunda, która początkiem 2020 roku zostanie całkowicie przekształcona.

Rozpoczęły się działania dążące do stworzenia pierwszego w Rzeszowie Muzeum Szwalnictwa. W związku z tym jego inicjatorzy przedsięwzięcia zapraszają wszystkich mieszkańców Rzeszowa do włączenia się w akcje wspólnego tworzenia szwalniczej historii stolicy województwa podkarpackiego.

„Rzeszów – stolica innowacji – jest miastem nie tylko obiecującej przyszłości, ale również posiadającym charakter, duszę i ciekawą historię. Niekiedy trzeba jednak poszukać i odkryć niezwykłą opowieść kryjącą się na ulicach naszego miasta” – mówi Paweł Preisner, pomysłodawca Muzeum Szwalnictwa oraz nowy współwłaściciel Starej Szwalni, dawnej galerii Rotunda.

Reklama

Akcję można wesprzeć poprzez przekazanie starych sprzętów szwalniczych, opowiedzenie ich historii czy udostępnienie fotografii zakładów szwalniczych. Ze zgromadzonych rekwizytów i informacji w Starej Szwalni w ramach Muzeum Szwalniczego zostanie stworzona specjalna ekspozycja.

„Dostrzeżenie nowego oblicza stolicy Podkarpacia i odkrycie jej niezbadanych dotąd tajemnic to idee przyświecające naszym działaniom. Celem wydarzenia jest ponadto integracja rzeszowian, tworzenie ich poczucia wspólnoty oraz kształtowanie postaw obywatelskich – dodaje Paweł Preisner.

Powstanie Muzeum Szwalnictwa związane jest rebrandingiem oraz modernizacją galerii Rotunda, która już na początku 2020 roku zostanie przekształcona w park kulturalno-handlowy Stara Szwalnia. Zwieńczeniem akcji tworzenia obywatelskiej ekspozycji będzie konferencja prasowa połączona z uroczystym otwarciem Muzeum Szwalnictwa, na które zaproszeni zostaną mieszkańcy Rzeszowa.

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Muzeum Szwalnictwa , Stara Szwalnia , Rotunda

Dzisiaj, 27.01.2020
Jutro, 28.01.2020
Pojutrze, 29.01.2020
Czwartek, 30.01.2020
Piątek, 31.01.2020
Reklama
Reklama