Teatr im. Wandy Siemaszkowej uczci pamięć Tadeusza Nalepy

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Reklama

W 13. rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy, teatr im. Wandy Siemaszkowej uczci pamięć ojca polskiego bluesa specjalnymi pokazami spektaklu "Kiedy byłem małym chłopcem", wspólnym śpiewaniem i graniem pod pomnikiem artysty oraz wieczorem wspomnień.

4 marca minie 13 lat od śmierci Tadeusza Nalepy, rzeszowianina, założyciela i lidera legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pamięć uczci Teatr im. Wandy Siemaszkowej, trzykrotnie wystawiając w marcu spektakl pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”, opowiadający o początkach muzycznej drogi Nalepy w Rzeszowie. Spektakl będzie można zobaczyć w „Bohemie” 4, 5 i 6 marca i  będzie to ostatnia szansa, aby zobaczyć go w tym sezonie teatralnym.

Po pokazie sztuki w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy, tj. 4 marca odbędzie się muzyczny wieczór wspomnień. Wcześniej, przy jego pomniku na ul. 3 Maja utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” wykonają uczniowie szkoły podstawowej ze Zgłobnia, gdzie urodził się Nalepa, oraz okolicznych miejscowości. Do udziału w spotkaniu pod pomnikiem zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby w ten sposób uczcić pamięć legendarnego rzeszowianina. Teatr poszukuje i zaprasza do kontaktu także muzyków, którzy zechcą współtworzyć wieczór wspomnień. Bilety na spektakl wciąż w sprzedaży.

Akcja „Teatr dla Nalepy” jest inicjatywą Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Czesława Nalepy, który od lat kultywuje pamięć o sławnym bracie.  

 

Wydarzenia w ramach akcji „Teatr dla Nalepy”:

4 marca

godz. 17:00 – wspólne granie i śpiewanie pod pomnikiem Tadeusza Nalepy przy ul. 3 Maja

godz. 18:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” oraz muzyczny wieczór wspomnień

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

Reklama

5 marca

godz. 19:00 – spektakl „Kiedy byłem małych chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

6 marca

godz. 17:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

 

Bilety na spektakle 4 i 6 marca w cenach 40 (bilet normalny) i 25 (bilet ulgowy) można nabyć w Kasach Teatru lub przez stronę internetową www.teatr-rzeszow.pl

Wszystkie bilety na spektakl 5 marca, z racji stałej promocji Teatru „ulgowy czwartek”, dostępne w cenie 25 zł.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Tadeusz Nalepa , Teatr im. Wandy Siemaszkowej

Reklama
Reklama