Teaser nowej płyty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Ruszył preorder
W sieci pojawił się teaser drugiego albumu jazzowo-rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Ruszył również preorder płyty, poznaliśmy trackliste i okładkę oraz najbliższe plany koncertowe zespołu.
Teaser nowej płyty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Ruszył preorder

Coraz Bliżej premiera drugiej płyty jazzowo rapowej formacji Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Przewidziano ją na 4 listopada. Na stronie wydawnictwa For Tune ruszył preorder płyty „Tego Chciałem”

http://store.for-tune.pl – tu można zamawiać płytę w promocyjnej cenie. Zostanie ona wysłana najpóźniej w dniu premiery.

Muzycy zaprezentowali również teaser promujący album:

...oraz tracklistę z gośćmi i okładkę płyty...

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Tego Chciałem

  1. Intro
  2. New Reality ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime
  3. Tego Chciałem ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime
  4. Chcę Żyć ft. Mr Krime
  5. Patrz w moje oczy ft. Domek i Woytak (Tubas Składowski), Mr Krime
  6. Egocentryzm ft. Mr Krime
  7. Płyń ze mną ft. Patrycja Zarychta, Mateusz Śliwa, Mr Krime
  8. EiTNQ Travel ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime
  9. Nie bądź na mnie zła... ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime
  10. Trzy historie ft. Mr Krime

„Tego Chciałem”, to druga płyta Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – jedynego w kraju zespołu łączącego w sposób permanentny jazzowe improwizacje z rapowanymi tekstami. To kontynuacja drogi, jaką zespół obrał na debiutanckim krążku „Będzie Dobrze”, przyjętym niezwykle ciepło zarówno przez środowisko jazzowe jak i hip hopowe. Po zaistnieniu w wielu podsumowaniach muzycznych roku 2015 i podwójnym zwycięstwie w plebiscycie „Jazz 2015” miesięcznika JazzPress i RadioJazz.fm zespół postanowił pójść za ciosem.

Reklama

„Tego Chciałem”, to rozwinięcie formuły akustycznego grania i wzbogacenie jej o nowe elementy. Na płycie obok kontrabasu pojawia się gitara basowa. Nie ma fortepianu, są za do fender rhodes, wurlitzer oraz organy hammonda, a także smaczki w postaci brzmień syntezatorowych czy przetworzonego brzmienia trąbki. Zachowana została jednak energia nagrywania „na setkę” (łącznie z partiami rapu) i duża swoboda improwizacji. Muzycy czerpią z całej palety inspiracji tzw. Black American Music zachowując przy tym swój indywidualny język muzyczny.

Podobnie jak przy pierwszej płycie na ostateczny kształt albumu duży wpływ miał udział Mr Krime-a i jego partii gramofonowych czyniących ze sztuki turntable-ismu dodatkowy instrument. Nie do przecenienia jest również udział saksofonisty Mateusza Śliwy (High Definition Quartet / Vehemence Quartet), który pojawia się w kilku utworach. Wokalnie materiał wzbogacili Patrycja Zarychta oraz Pan Tubas i Woytak z formacji Tubas Składowski.

Na „Tego Chciałem” znalazły się w większości kompozycje lidera, ale swoje „Trzy grosze” dorzucili również Kuba Płużek i Filip Mozul. Wersje finalne utworów są efektem kolektywnej pracy zespołu podczas prób i koncertów. Teksty, to spojrzenie w głąb siebie i za siebie z perspektywy czasu i z perspektywy wykonywanej muzyki a także cała paleta emocji, jakie towarzyszą podczas spotkań i obcowania z innymi ludźmi... z kobietami, przyjaciółmi, mistrzami. Mówiąc krótko: egocentryzm kontra empatia i wiara w siebie kontra podziw dla innych.

27 października zespół rusza w trasę promującą album:

27.X. - Koszalin - Hanza Jazz Festiwal

28.X. - Olesno - Jazzobranie Festiwal + Mr Krime

29.X. - Bielsko Biała - Metrum Jazz Club

30.X. - Lubaczów – Zaduszki Jazzowe

4.XI. - Tarnów - otwarcie Azoty Jazz Contest + Mr Krime

Reklama

5.XI - Poznań - Poznańskie Targi Piwne + Mr Krime

15.XI - Rzeszów - Rzeszów Jazz Festiwal + Mr Krime

25.XI - Kraków - Harris Piano Jazz Bar + Mr Krime

2.XII - Warszawa - 12on14 Jazz Club

 

Płytę promowały dotychczas dwa utwory nagrane w wersji live:


 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Dzisiaj, 28.02.2020
Jutro, 29.02.2020
Pojutrze, 01.03.2020
Poniedziałek, 02.03.2020
Wtorek, 03.03.2020
Reklama
Reklama